11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

تفاوت بین خمیردندان کودک و بزرگسالان

11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

11 راه برای حفظ سلامت دندان ها 275 183 محصولات دهان و دندان بنسر

مراقب دندان های خود باشید

دستیابی به دندان های سالم یک عمر مراقبت و توجه می طلبد. حتی اگر به شما گفته شده است که دندان های زیبایی دارید ، مهم است که هر روز قدم های مناسب برای مراقبت از آنها و جلوگیری از مشکلات بردارید. این شامل انتخاب و خریداری محصولات مراقبت از دهان مناسب و همچنین توجه به عادات روزانه است.

1. بدون مسواک زدن به رختخواب نروید

بر هیچ کس پوشیده نیست که توصیه کلی این است که حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. با این وجود ، بسیاری از ما همچنان از مسواک زدن در شب غافل می شویم. اما مسواک زدن قبل از خواب میکروب ها و پلاک های تجمع یافته در طول روز را از بین می برد.

11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

2. مسواک را به درستی بزنید

نحوه مسواک زدن به همان اندازه مسواک زدن مهم است در واقع ، انجام مسواک زدن ضعیف تقریباً به اندازه مسواک نزدن بد است. وقت بگذارید ، مسواک را با حرکات ملایم و دایره ای حرکت دهید تا پلاک برداشته شود. پلاک برداشته نشده می تواند سفت شود و منجر به تجمع سنگ و التهاب لثه (بیماری اولیه لثه) شود.

3. از زبان خود غافل نشوید

پلاک همچنین می تواند بر روی زبان شما ایجاد شود. این نه تنها می تواند منجر به بوی بد دهان شود ، بلکه می تواند منجر به مشکلات دیگر دهان و دندان شود. هر بار که مسواک می زنید زبان خود را به آرامی مسواک کنید.

محصولات دهان و دندان بنسر حاوی نعنا4. از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید

فلوراید یک دفاع پیشرو در برابر پوسیدگی دندان است. این دارو با میکروب هایی که می توانند منجر به پوسیدگی شوند مبارزه می کند و همچنین مانع محافظتی برای دندان های شما ایجاد می کند.

5. به نخ دندان به اندازه مسواک زدن اهمیت دهید

بسیاری از کسانی که مرتب مسواک می زنند از نخ دندان استفاده نمی کنند. نخ دندان کشیدن فقط برای گرفتن تکه های کوچک غذا یا کلم بروکلی نیست که ممکن است بین دندان های شما گیر کرده باشد ،نخ دندان راهی برای تحریک لثه ، کاهش پلاک و کمک به کاهش التهاب در ناحیه است.

معمولاً یکبار در روز نخ دندان کشیدن برای استفاده از این مزایا کافی است.

۶- اجازه ندهید مشکلات نخ دندان شما را متوقف کند

نخ دندان کشیدن می تواند مشکل باشد ، به ویژه برای کودکان خردسال و بزرگسالان مبتلا به آرتریت. به جای تسلیم شدن ، به دنبال ابزارهایی باشید که به شما کمک می کند نخ دندان بکشید. نخ دندان های آماده استفاده از داروخانه می تواند تفاوت ایجاد کند.

7. دهانشویه را در نظر بگیرید

دهانشویه به سه طریق به بهداشت دهان و دندان شما  کمک می کند: میزان اسید موجود در دهان را کاهش می دهد ، نواحی سخت مسواک در داخل و اطراف لثه ها را تمیز می کند و دندان ها را دوباره معدنی می کند.

11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

8. آب بیشتری بنوشید

آب همچنان بهترین نوشیدنی برای سلامت کلی شما از جمله سلامت دهان و دندان است. همچنین می تواند برخی از اثرات منفی غذاها و نوشیدنی های چسبناک و اسیدی را  پاک کند.

9. میوه ها و سبزیجات تازه بخورید

خوردن محصولات تازه و ترد نه تنها حاوی فیبر سالم تری است ،بهترین انتخاب برای دندان های شما نیز می باشد.

10. غذاهای شیرین و اسیدی را محدود کنید

در نهایت ، قند در دهان به اسید تبدیل می شود ، که می تواند مینای دندان شما را از بین ببرد. این اسیدها باعث ایجاد حفره می شوند. میوه های اسیدی ، چای و قهوه نیز می توانند مینای دندان را خراب کنند.

11. حداقل سالی دوبار به دندانپزشک خود مراجعه کنید

عادات روزمره شما برای سلامت دهان و دندان شما بسیار مهم است. با وجود مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مرتب  باید حداقل دوبار در سال باید برای تمیزکاری و معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دندانپزشک نه تنها می تواند جرم را برداشته و به دنبال حفره ها باشد ، بلکه می تواند مشکلات احتمالی را تشخیص داده و راه حل های درمانی را ارائه دهد.

ترجمه شده از مقاله 11 Ways to Keep Your Teeth Healthy