راه هایی برای لبخند زیبا

راه هایی برای لبخند زیبا

راه هایی برای لبخند زیبا 150 150 محصولات دهان و دندان بنسر

درخشش طبیعی خود را حفظ کنید

لبخند شما یکی از اولین مواردی است که مردم در مورد شما متوجه می شوند. لبخند سالم همیشه یک شبه حاصل نمی شود ، اما روش های مختلفی برای کمک به ایجاد و حفظ آن لازم است. در اینجا 10 کار ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود ظاهر و سلامت دندان های خود انجام دهید.

نخ دندان روزانه استفاده کنیدلبخند

نخ دندان پلاک های بین دندان ها و از زیر خط لثه را خارج می کند ، جایی که مسواک نمی تواند به آن برسد. نخ دندان کشیدن روزانه به جلوگیری از پوسیدگی دندان و التهاب لثه کمک می کند. وقتی تنها بماند ، پلاک و تارتار در زیر سطح خط لثه جمع می شوند. این می تواند باعث بیماری پریودنتال شود ، که منجر به تخریب استخوان و از بین رفتن دندان می شود.

برای استفاده صحیح از نخ دندان ، نخ را محکم دور انگشت خود بپیچید و آن را در فضای بین دندان های خود قرار دهید. آن را به آرامی دو تا سه بار زیر خط لثه به بالا و پایین بلغزانید. اگر خونریزی رخ دهد ، به احتمال زیاد به دلیل التهاب لثه یا بیماری لثه است. هنگام نخ دندان کشیدن روزانه ، خونریزی همراه با التهاب لثه خفیف تا متوسط ​​معمولاً پس از حدود دو هفته قطع می شود.

سالی دو بار به متخصص بهداشت خود مراجعه کنید

هنگامی که نظافت شما نامنظم است ، می توانید به بیماری پریودنتال مبتلا شوید. این می تواند باعث تورم ، عقب افتادگی و خونریزی لثه های لثه شود. همچنین با شرایط سلامتی مانند حمله قلبی ، سکته مغزی ، دیابت ، چاقی ، زایمان های زودرس و آپنه خواب در ارتباط است.

علاوه بر از بین بردن لکه و تارتار از روی دندان ها ، متخصص بهداشت دندانپزشکی از نظر بهداشتی مانند فشار خون بالا و سرطان دهان نیز آزمایش می کند. از آنجا که بسیاری از شرایط سلامتی در دهان خود را نشان می دهد ، دندانپزشک و متخصص بهداشت می توانند شما را از مسائلی مطلع کنند که باید با پزشک خود پیگیری کنید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن باعث لک شدن دندان های شما می شود. لکه ناشی از دود گاهی اوقات یک لکه سطحی است که می توان آن را صیقل داد ، اما همچنین می تواند در لعاب فرو برود.

سیگار کشیدن همچنین به لثه های سالم آسیب می رساند و باعث عقب رفتن و ایجاد جیب های بزرگ در اطراف دندان می شود. این باعث می شود دندان ها طولانی تر به نظر برسند و فضاهای تاریکی بین آنها ایجاد شود. سیگار کشیدن نیز معکوس کردن بیماری لثه را بسیار دشوار می کند.

قهوه ، چای و شراب قرمز خود را محدود کنید
نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای و شراب قرمز به دلیل لک شدن دندان شناخته شده اند. مشابه سیگار ، این نوشیدنی ها می توانند یک لکه سطحی ایجاد کنند که دندانپزشک یا متخصص بهداشت می تواند آن را صاف کند. اما همچنین می توانند باعث لک شدن داخلی مینای دندان شما شوند.

نوشیدن از طریق نی می تواند به کاهش لکه دندان کمک کند و همچنین می تواند خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد. همچنین می تواند به شستشوی مداوم دهان با آب کمک کند تا مایع تیره برای مدت طولانی بین وعده های غذایی روی دندان شما نماند.

محصولات سفید کننده خود را با دقت انتخاب کنید
بسته به نیاز شما ، محصولات سفید کننده متنوعی در دسترس است: قلم های ژل ، آبکشی ، خمیردندان ذغالی بنسر، نوارها ، سینی های بدون نسخه ، سینی های سفارشی و سفید کننده لیزر. گرچه انتخاب ها می تواند طاقت فرسا باشد ، اما هر نوع می تواند مزایای خاصی داشته باشد که به شما کمک می کند تا مناطق مشکل را هدف قرار دهید. خمیردندان ها و آبکشی های سفید کننده برای نوشندگان قهوه و چای مفید است. قلم های ژل برای لمس نواحی کوچک مانند دندانی که به عقب تغییر کرده و لکه های بیشتری جمع می کند ، خوب هستند. سینی های سفارشی و سفید کننده لیزری سفید کاری قدرت را ارائه می دهند و چشمگیرترین نتایج را به شما می دهند.

یک مسواک با کیفیت بخرید
یک مسواک برس نرم بخرید. در حالی که برس های متوسط و سخت به راحتی در بازار موجود است ، متخصصان دندانپزشکی استفاده از آنها را توصیه نمی کنند. موی سفت و مسواک زدن تهاجمی باعث عقب رفتن لثه ها می شود و می تواند مینای دندان را دور کند.همچنین استفاده از خمیردندان بنسر کامل توصیه میگردد

نوشیدن مقدار زیادی آب
آب سالم ترین نوشیدنی برای لبخند و بدن شما است. به شستشوی دندان کمک می کند و باعث پوسیدگی دندان نمی شود. آب لوله کشی بهترین انتخاب است زیرا مقدار توصیه شده فلوراید را دارد. بسیاری از اوقات آب بطری شده از منبعی می آید که میزان فلوراید آن کنترل نمی شود یا اصلاً فلوئور ندارد. سطح سالم فلوراید باعث سلامت دندان می شود و پوسیدگی را دفع می کند.

مصرف مکرر نوشیدنی های اسیدی یا شیرین می تواند میزان پوسیدگی را به طرز چشمگیری افزایش دهد. ورزشکاران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک گروه در معرض خطر هستند زیرا اثرات نوشیدنی های ورزشی بر دندان های آنها تأثیر می گذارد.