زغال فعال

زغال فعال

زغال فعال 150 150 محصولات دهان و دندان بنسر

زغال فعال محصولِ جانبی سوختن یک منبع کربن مانند چوب یا پوسته نارگیل  است. این ماده توسط دمای بالا “فعال” می شود که ساختار شیمیایی آن را تغییر داده و ذرات بسیار کوچکتری با سطح بیشتر ایجاد می کند. نتیجه این کار ذغال بسیار ریز با میلیون ها منافذ ریز است در واقع ، یک قاشق چای خوری ذغال فعال تقریباً کل یک سطح زمین فوتبال دارد!

چرا از زغال فعال استفاده کنید؟

زغال چوب قرن هاست که به عنوان داروی چند منظوره مصرف می شود. در حقیقت ، در اوایل قرن نوزدهم ، مجلات پزشکی شروع به انتشار تحقیقات نشان دادند که زغال فعال به عنوان پادزهر سموم آشکار می شود. این کار از طریق فرایندی به نام “جذب”است که به معنی “اتصال به” است تا “جذب”.

با گذشت سالها ، ذغال فعال کاملاً به یک مکمل محبوب تبدیل شده است. از این گذشته ، با داشتن غذاهای فرآوری شده بیش از هر زمان دیگر ، بسیاری از افراد برای پاکسازی سیستم ناخالصی ها و سموم خود به کمک نیاز دارند.

خوشبختانه ، زغال فعال می تواند یک راه حل موثر برای مقابله با نفخ و سایر عوارض جانبی ناخواسته ناشی از مصرف زیاد باشد. این به طور سیستماتیک از بین بردن سموم پشتیبانی می کند ، که می تواند در صورت عدم بهترین انتخاب مواد غذایی ، خیال شما را راحت کند.

مزایای زغال فعال

زغال فعال

وقتی صحبت از مزایای ذغال فعال می شود ، دلایل مختلفی وجود دارد که باید این مکمل را در دست داشته باشید.

نقش زغال فعال در زندگی روزمره شما چیست؟ در اینجا فقط چند روش کار می کند که زغال فعال به صورت مکمل برای حمایت از سلامتی شما کار می کند:

1. سم زدایی عمومی
سموم ناشی از غذای نا سالم و آلودگی هوا در شهر های بزرگ انرژی شما را کم می کند و به مشکلات در  مغز و دستگاه صدمه می زند. استفاده منظم از زغال چوب می تواند سموم ناخواسته را از بدن شما خارج کند تا احساس راحتی و سرعت بیشتری داشته باشید.

2. تخفیف مشکلات معدوی

پس از هضم غذاهایی مانند لوبیا ، باکتری های بدن شما سلولز را تجزیه می کنند و محصولات جانبی کمتر از حد مطلوب مانند گاز یا مدفوع مایع تولید می کنند. زغال چوب وارد دستگاه گوارش می شود و با اتصال به محصولات فرعی و کاهش این مشکلات گوارشی ، این روند را خنثی می کند.

3. پادزهر سم
زغال فعال برای اولین بار به عنوان پادزهر سم در قرن نوزدهم نشان داده شد ، دانشمندان برروی آرسنیک و استریکنین زغال فعال به صورت بالینی تست هایی انجام دادند که موفقیت آمیز بود.

امروزه ، از آنجا که آزمایش روی بیمارانی که از مسمومیت سمی رنج می برند نه آسان است و نه اخلاقی ، نتایج استفاده از زغال فعال برای کاهش خسارت ناشی از سم از نظر علمی مستند نیست. با این اوصاف ، مطالعات اولیه نشان داد که زغال فعال برخی از داروها را از دسترس زیست محیطی کم می کند و اکثر برخی از داروها بدن را بدون جذب جذب می کنند.

4. ضد پیری
زغال فعال ممکن است دارای خواص ضد پیری قدرتمندی باشد. مطالعات اولیه بر روی حیوانات نشان می دهد که از تغییرات سلولی متعدد مرتبط با پیری جلوگیری می کند. یک مطالعه جوندگان نشان داد که زغال فعال باعث افزایش متوسط عمر حیوانات آزمایش شده مسن تر تقریباً 34 درصد می شود.

ما هنوز نمی دانیم چه سطحی از استفاده ممکن است از مزایای ضد پیری در انسان پشتیبانی کند ، اما جالب است بدانید که استفاده دوره ای از زغال فعال ممکن است دارای مزایای مربوط به طول عمر باشد.

5.خمیردندان

زغال فعال خوراکی به علت داشتن سطح ويژه، تخلخل بالا، پوک و منفذی بودن، دارای ظرفيت جذب بالا بوده که می تواند ذرات ريز و رنگ­های خوراکی را به خود جذب کرده و با عمل مسواک زدن از حفره دهانی خارج نمايد.