حساسیت دندان Sensitive Teeth : علل ، درمان ها و پیشگیری

حساسیت دندان به سرما و راه های درمان چیست

حساسیت دندان Sensitive Teeth : علل ، درمان ها و پیشگیری

حساسیت دندان Sensitive Teeth : علل ، درمان ها و پیشگیری 600 425 محصولات دهان و دندان بنسر

افرادی که از حساسیت دندان رنج می برند از انجام فعالیت های روزمره مانند مصرف غذاهای گرم و سرد و نوشیدنی و همچنین مسواک زدن دندان خودداری می کنند. این فعالیت های ساده باعث می شود مبتلایان به حساسیت دندان در ترس دائمی از درد شدید دندان زندگی می کنند.

حساسیت زمانی اتفاق می افتد که عاج ، یک بافت متخلخل در دندان های شما ، در معرض دید قرار گیرد. عاج دارای کانال های میکروسکوپی است که توبول نامیده می شوند و مسیرهایی به سمت عصب هستند. هنگامی که توبول های عاجی در معرض آن قرار می گیرند ، به دلیل عقب رفتن بافت لثه یا از دست دادن مینای دندان ، عصب ها به راحتی توسط محرک های خاصی که باعث حساسیت دندان می شوند ، تحریک می شوند.

چه عواملی باعث ایجاد دندان های حساس می شود؟

حساسیت دندان از جمله دلایل عمده دندان درد است. عبارت “حساسیت دندان” به ناراحتی دندان یا احساس دندان درد در یک یا چند دندان اشاره دارد. درد حساسیت دندان معمولاً تیز ، ناگهانی است. حساسیت دندان زمانی اتفاق می افتد که لایه دندان زیر مینا (به نام عاج) یا لایه پوشاننده ریشه (به نام سمنت) در امتداد خط لثه به دلیل عقب رفتن لثه قرار گیرد. نواحی در معرض به غذاهای سرد و گرم ، و گاهی خیلی شیرین و پر ادویه پاسخ می دهند و باعث درد می شوند.

برخی از عواملی که می توانند در حساسیت دندان نقش داشته باشند عبارتند از:

مسواک زدن بیش از حد: شما می توانید خیلی چیزهای خوبی داشته باشید. مسواک زدن با نیروی بیش از حد یا مسواک با موی سفت ، ممکن است مینای دندان را از بین ببرد ، عاج را در معرض دید قرار دهد و باعث حساسیت دندان شود. مسواک زدن با مسواک برس نرم بنسر را امتحان کنید تا این مسئله برطرف شود.

دندان قروچه: ساییدن دندان ها باعث از بین رفتن مینای دندان و در معرض ماندن لعاب می شود.

حساسیت موقتی دندان: که می تواند پس از یک درمان حرفه ای سفید کننده دندان ایجاد شود ، اما معمولاً اندکی پس از اتمام عمل از بین می رود.

بیماری لثه: بافت التهابی لثه از دندان دور می شود و مناطق آسیب پذیر را در معرض قرار می دهد.

حساسیت دندان : علل ، درمان ها و پیشگیری

چگونه از حساسیت دندان جلوگیری کنیم

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از حساسیت دندان انجام دهید:

از مسواک با موی نرم استفاده کنید ، که به جلوگیری از از دست دادن لثه کمک می کند.
از خمیر دندان مناسب دندان های حساس بنسر ، که با پاک کردن پلاک برای تمیز کردن دندان ها ضمن تسکین سریع حساسیت ، با درمان آن در محل منبع  لثه ،استفاده نمایید.

برای جلوگیری از از بین رفتن لثه ، دندان های خود را روزی دو بار مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.
حتما تمام قسمت های دهان خود را تمیز کنید ، از جمله بین دندان ها و در امتداد خط لثه.
از خوردن غذاها و نوشیدنی های اسیدی خودداری کنید.

ما توصیه می کنیم هنگام درمان حساسیت دندان ها ، از خمیر دندان مناسب دندان های حساس بنسر استفاده کنید. وقتی صحبت از حساسیت دندان می شود ، دهان سالم با عادت های خوب مسواک زدن شروع می شود.

چه چیزی به دندان های حساس کمک می کند؟

اگر دندان های حساسی دارید ، از کارهای روزمره مراقبت از دهان خود غافل نشوید. فقط حتما از مسواک نرم و نخ دندان نرم استفاده کنید.

شما همچنین می توانید یک خمیر دندان طراحی شده برای دندان های حساس را امتحان کنید ، بنسر انواع محصولات مراقبت از دهان و دندان را ارائه می دهد که به تسکین درد حساسیت مانند خمیر دندان مناسب دندان های حساس بنسر کمک می کند. همچنین سعی کنید مقداری خمیر دندان حساس در امتداد ناحیه  عاج در معرض قبل از خواب پخش کنید تا به کاهش حساسیت کمک کند. فقط با استفاده از نوک انگشت یا پنبه خود خمیر دندان را مستقیماً روی محل در معرض مالش قرار دهید.