آیا PH خمیر دندان بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد؟

آیا PH خمیر دندان بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد؟

آیا PH خمیر دندان بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد؟

آیا PH خمیر دندان بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد؟ 800 400 محصولات دهان و دندان بنسر

آیا PH خمیر دندان بر مینای دندان شما تأثیر می گذارد؟

شما احتمالاً در مورد سطح pH مربوط به آب و خاک شنیده اید. شاید شما حتی یک پروژه علمی در سطح PH انجام داده باشید. اما آیا از سطح pH دهان خود می دانید؟ اسیدیته دهان و چیزهایی که در آن قرار می دهید در نهایت می تواند روی مینای دندان شما تأثیر بگذارد. اگرچه سطح pH خمیردندان های تجاری و سایر محصولات مراقبت از دهان همیشه در دسترس نیست ، شما می توانید در مورد تأثیر آنها بر سلامت دهان و دندان خود بیشتر بدانید.

چگونه PH بر روی مینای دندان من تأثیر می گذارد؟

برای یک درس علوم کوچک آماده هستید؟ “H” در pH مخفف عنصر شیمیایی هیدروژن است و “p” به کلمه “پتانسیل” اشاره دارد. بنابراین ، PH “پتانسیل هیدروژن” است و مقادیر غلظت یون های هیدروژن را ترجمه می کند. مقیاس pH میزان اسیدیته یا اساسی بودن ماده را اندازه گیری می کند و از 0 تا 14 است ، در حالی که 7 (آب خالص) خنثی است. در مقیاس pH:

PH خمیر دندان

کمتر از 7 نشان دهنده اسیدیته است (pH آب لیمو مستقیم 2 است).
بیشتر از 7 نشان دهنده سطح پایه یا قلیایی است (pH جوش شیرین 9.5 است).

بدن شما تعادل pH حدود 7.4 را حفظ می کند ، همانطور که توسط خون اندازه گیری می شود. و یون های هیدروژن تا حدی مسئول هر واکنش شیمیایی در بدن شما هستند. بنابراین ، PH هر چیزی که در دهان خود قرار می دهید می تواند بر روی دندان ها ، لثه ها و زبان شما تأثیر بگذارد.

از همه مهمتر ، سطح اسیدی pH منجر به مین زدایی می شود. مینای دندان شما هنگامی که در سطح pH حدود 5.5 قرار بگیرید ، شروع به تخلیه مایعات می کند. و این می تواند باعث بسیاری از مسائل دهانی ، از جمله حساسیت و پوسیدگی دندان شود.

به همین دلیل نوشابه ، نوشیدنی های ورزشی ، آب نبات و مرکبات برای دندان های شما بی خطر است. فرسایش مینای دندان ، ناشی از مواد معدنی زدایی ، به دلیل میزان اسیدیته در آنچه می خورید و محصولاتی که استفاده می کنید است.

چگونه می توانم سطح pH خمیردندان خود را پیدا کنم؟

عوامل زیادی در اسیدیته دهان شما نقش دارند – از رژیم غذایی گرفته تا داروها و حتی خمیر دندان. متأسفانه ، سطح pH خمیردندان به طور معمول در بسته بندی ذکر نشده است. اگر نگران این هستید که خمیر دندان شما بر سلامت دهان و دندان تأثیر منفی بگذارد ، همیشه می توانید از متخصص دندانپزشکی خود توصیه های محصول را بخواهید.

خوشبختانه ، بیشتر خمیر دندان ها نیز حاوی موادی هستند که به محافظت از دندان های شما کمک می کنند. فلوراید یکی از عناصر موجود در خمیردندان است که باعث تقویت ساختار دندان از طریق تجدید ساخت مجدد دندان می شود. مطالعه ای در مجله دندانپزشکی بالینی معاصر (CCD) نشان داد که خمیردندان با مقادیر مشخصی از فلوراید از مین سازی مینا جلوگیری می کند. منبع

خمیر دندان مناسب مینای دندان شما

دهان سالم دارای سطح PH تقریباً خنثی است – نه باید خیلی اسیدی باشد و نه خیلی اساسی. بنابراین ، برای بهترین سلامت مینای دندان شما ، روش های زیادی برای حفظ pH مطلوب بزاقی وجود دارد. برای تعیین قدرت یا ضعف مینای دندان ، معاینات منظم را با ارائه دهندگان دندانپزشکی در نظر بگیرید ، که ممکن است خمیردندان را که توصیه می کند تعیین کند. به علاوه ، داشتن یک رژیم غذایی سالم و انتخاب مناسب سبک زندگی نقش مهمی در حفظ تعادل pH دارد.

اگر نگران مینای دندان خود هستید ، به دنبال خمیر دندان حاوی فلوراید باشید تا بتواند به بازسازی مجدد مواد کمک کند. دانستن کمی بیشتر در مورد خمیر دندان و مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از دهان و میزان pH می تواند به شما کمک کند با اطمینان بیشتری در مورد خمیر دندان مناسب خانواده خود تصمیم بگیرید.