7 نکته ضروری برای حفظ سلامت دندان ها

هیپوکلسیفیکاسیون دندان چیست؟

7 نکته ضروری برای حفظ سلامت دندان ها

7 نکته ضروری برای حفظ سلامت دندان ها 300 168 محصولات دهان و دندان بنسر

برای حفظ سلامت دندان ها چیزی بیشتر از مسواک زدن روزانه وجود دارد. احتمالاً از زمانی که سن کافی برای در دست گرفتن مسواک را داشتید ، به شما اهمیت تمیز کردن دندان ها گفته شده است. اما مراقبت از زبان ، رژیم غذایی و استفاده از فلوراید چطور؟ مراقبت های دهان و دندان خود را با 7 عادت ضروری برای داشتن سلامت دهان و دندان تقویت کنید.

1. مراقبت از مسواک خودمسواک بنسر

برای داشتن دندانهای سالم ، مسواک خود را پس از مسواک زدن خوب بشویید و آن را در فضای باز و در حالت عمودی نگه دارید. میکروارگانیسم هایی که می توانند روی مسواک شما رشد کنند در محیط مرطوب رشد می کنند. جریان زیاد هوا در اطراف برس ها به خشک ماندن برس شما کمک می کند. مسواک را هر سه تا چهار ماه یکبار عوض کنید و مراقب برس های فرسوده مسواک خود باشید. شاید لازم باشد مسواک فرزندان خود را زودتر عوض کنید.

2. مسواک زدن زبان

زبان خود را مسواک بزنید تا به مبارزه با باکتری های دهان کمک کند. مسواک زدن ملایم برای حفظ سلامت دندان ها ضروری است و همچنین به جلوگیری از بوی بد دهان کمک می کند. استفاده از مسواک با پاک کننده زبان می تواند هر بار که مسواک می زنید به راحتی باکتری ها را از دهان شما خارج کند.

3. با دندانپزشک خود صحبت کنید

برای معاینات منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید و هر گونه سوال یا نگرانی در مورد سالم نگه داشتن دندان های خود را بیان کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا یک برنامه روزانه برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن متناسب با نیازهای خاص خود ایجاد کنید.

4- نوشیدنی های خود را عاقلانه انتخاب کنید

آنچه می نوشید می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد. نوشیدنی هایی مانند نوشابه و آب میوه های قندی به عنوان عاملان پوسیدگی دندان مورد هدف قرار گرفته اند، شیر و آب میوه های تازه می تواند به محافظت از دندان های شما کمک کند.

5. از فلوراید استفاده کنید

 سلامت دندان

سلامت دندان

فلوراید فقط برای بچه ها نیست. این ماده معدنی طبیعی مینای دندان را سخت می کند و از ایجاد حفره جلوگیری می کند. شما می توانید فلوراید را از خمیردندان ، و دهانشویه حاوی فلوراید بنسر دریافت کنید. با دندانپزشک خود در مورد نوع درمان فلوراید برای شما صحبت کنید.

6. از دخانیات دوری کنید

اجتناب از همه انواع دخانیات برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها بسیار مهم است. سیگار کشیدن یا جویدن ، مصرف دخانیات به تعداد زیادی از موارد آسیب بافت دهان کمک می کند. مواد موجود در محصولات تنباکو نه تنها دندان های شما را لکه دار می کند بلکه می تواند دندان ها را ضعیف کرده و خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش دهد.

7- رژیم غذایی خود را در نظر بگیرید

غذاهای شیرین و میان وعده ها می توانند بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر بگذارند ، باعث پوسیدگی دندان ، پوسیدگی دندان و سایر مسائل شود. میوه ها و سبزیجات سالم را آماده نگه دارید. غذاها و نوشیدنی های حاوی مواد مغذی مانند کلسیم ، ویتامین A و C و آنتی اکسیدان هایی مانند موارد زیر را ذخیره کنید:

  • سبزیجات خام (هویج ، فلفل ، کرفس و غیره)
  • میوه (سیب ، گلابی ، توت و غیره)
  • شیر
  • پنیرها
  • ماست

برای اطمینان از مراقبت از کل دهان خود ، این نکات را در برنامه معمول خود قرار دهید. با دندانپزشک خود صحبت کنید ، از محصولات بهداشت دهان و دندان بنسر استفاده کنید و با اجتناب از دخانیات و غذاهای شیرین از خطرات بیشتر برای سلامتی خود جلوگیری کنید. این نکات می تواند لبخند و سلامت کلی شما را بهبود بخشد.