5 مزیت اصلی استفاده از فلوراید

فلوراید

5 مزیت اصلی استفاده از فلوراید

5 مزیت اصلی استفاده از فلوراید 250 200 محصولات دهان و دندان بنسر

5 مزیت اصلی استفاده از فلوراید

همه ما می دانیم که استفاده از فلوراید برای کودکان چقدر مهم است. با این حال ، آیا می دانید مصرف فلوراید برای بزرگسالان نیز به همان اندازه مهم است؟
برای داشتن دهان و دندان سالم هرگز دیر نیست. حتی بزرگسالان باید از فلوراید استفاده کنند تا تأثیرات مثبت شگفت انگیزی را که بر روی دندان های ما ایجاد می کند ، تجربه کنند. 5 خواص مهم در فلوراید وجود دارد که همه سنین می توانند از آن بهره مند شوند

 

1. از مینای دندان شما محافظت می کند
یکی از مهمترین مزایای فلوراید توانایی محافظت از مینای دندان است. نوشیدن مایعات حاوی مقادیر زیادی اسید و شکر می تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود. وقتی مینای دندان خراب می شود ، دندان های شما نسبت به نوشیدن مایعات گرم ، گرم یا سرد بسیار حساس می شوند. نوشیدنی های حاوی مقادیر زیادی اسید شامل آبلیمو یا لیموناد ، آب گوجه فرنگی ، آب انگور ، آب پرتقال ، آب سیب و بسیاری دیگر از آب میوه ها است. متأسفانه ، دندان های بسیار حساس هر لحظه می توانند احساس ناخوشایندی ایجاد کنند. مسواک زدن با خمیر دندان های حاوی فلوراید و دریافت فلوراید در مطب دندان میزان حساسیت دندان های شما را کاهش می دهد. فلوراید به محافظت از دندانها و مینای دندان در برابر این اسیدها و باکتری های ایجاد کننده آنها کمک می کند. به طور خاص ، فلوراید از تجزیه مینای دندان محافظت می کند و باعث کاهش حساسیت دندان می شود

 

2. مواد معدنی را به دندانهای خود برگردانید
اسید بیشتر از شکستن مینای دندان، به دندان شما آسیب می رساند. همچنین با از بین بردن مواد معدنی موجود در دندان ، ساختار دندان های شما شکسته می شود. مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر برای سلامت دندان های شما حیاتی هستند. وقتی اسید مینای دندان را می شکند ، باعث ضعیف شدن و آسیب دیدن دندان های شما می شود. از دست دادن کلسیم و فسفر در دندان ها می تواند عواقب ناگواری به همراه داشته باشد.
فلوراید با افزودن مواد معدنی حیاتی به دندانها ، آسیب را برطرف می کند. این فرآیند که به بازسازی مجدد معروف است ، در نهایت به بازسازی دندانهای آسیب دیده کمک می کند. تجدید عمل برای حفظ سلامت دندان های سالم ضروری است!

 

3. به جلوگیری از حفره و پوسیدگی دندان کمک می کند
باکتریها در دهان همه ی ما وجود دارند. وقتی قندها و نشاسته ها مصرف می شوند ، باکتری ها را قادر به تولید اسیدی می کنند که مینا را تجزیه می کند. این فرآیند برای دندان های شما بسیار مضر است و وقتی با درمان های حاوی فلوراید مواجه نشود ، اسید باعث خراب شدن دندان های شما می شود. در هنگام مبارزه با پوسیدگی دندان یا حفره ها ، فلوراید همیشه بهترین روش درمانی است.
هنگام مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید ، احتمال اینکه دچار حفره یا پوسیدگی دندان شوید بسیار کمتر است. یادآوری این نکته مهم است که پوسیدگی و پوسیدگی دندان نه تنها کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد ، بلکه برای بزرگسالان نیز چالش های رایجی است. با توجه به این نکته ، دریافت درمان های فلوراید به صورت روزمره به عنوان بخشی از پیشگیری ، باید در اولویت قرار گیرد. فلوراید را می توان در سیستم های آب جامعه نیز یافت. نوشیدن این آب می تواند برای همه اعضای خانواده مفید باشد.

 

4. موجب صرفه جویی در هزینه ها
بر هیچ کسی پنهان نیست که اقدامات دندانپزشکی ممکن است هزینه بر باشد. بهترین راه برای پس انداز در دراز مدت ، به روز بودن درمورد درمان با فلوراید است. فلوریدهای موضعی و سیستمیک وجود دارد.
فلوریدهای موضعی مستقیماً روی مینای دندان شما قرار می گیرند. این را می توان با خمیردندان های حاوی فلوراید ، دهانشویه و درمان هایی که در مطب دندانپزشکی ارائه می شود ، تکمیل کرد. بسیاری از دندانپزشکان در طی یک تمیز کردن معمول روی دندانها با فلوراید درمان می کنند.
فلوریدهای سیستمیک ، فلوریدهایی هستند که بلعیده می شوند. این نوع درمان را می توان با نوشیدن آب فلوراید در جوامعی که سیستم آب فلوراید دارند استفاده کرد. فلوراید سیستمیک به صورت مکمل های غذایی حاوی فلوراید نیز ارائه می شود.
استفاده از هر دو روش درمانی با فلوراید بهترین راه برای اطمینان از سلامت دندان ها و جلوگیری از اقدامات گران قیمت دندانپزشکی است.

 

5.در دسترس در طبیعت
یک فایده قابل توجه نهایی فلوراید این است که به عنوان یک پیشگیری طبیعی برای دندان های شما عمل می کند. فلوراید ماده ای است طبیعی که هم در اقیانوس ها و هم در آب های زیرزمینی وجود دارد. با استفاده از فلورایزاسیون آب ، می توانیم سطح فلوراید موجود در آب آشامیدنی را به میزان توصیه شده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و ایجاد حفره ها تنظیم کنیم.

 

چرا برای دندانهای بزرگسالان به فلوراید نیاز داریم

به تمام دلایلی که کودکان به درمان با فلوراید نیاز دارند ، بزرگسالان نیز به آنها نیاز دارند. حتی هنگامی که دندان های بزرگسال ما سالم و محکم هستند ، انجام درمان های معمول با فلوراید هنوز مهم است. با گذشت زمان ، مایعات و جامدات مختلفی که ما مصرف می کنیم اسیدی ایجاد می کنند که در نهایت دندان های ما را می شکند ، از مینا شروع می شود. هنگامی که اسید به مینای دندان نفوذ کرد ، می تواند مواد معدنی مهم دندان های ما را تجزیه کند. فلوراید بهترین راه برای اطمینان از دندان های سالم و محکم است و راهی عالی برای بازسازی مینای دندان یا مواد معدنی است که ممکن است از دست رفته باشد.

 

منبع مقاله:

dr bryant dmd , 5 Top Benefits of Using Fluoride Treatments