5 علت شایع فرسایش اسیدی دندان

5 علت شایع فرسایش اسیدی دندان

5 علت شایع فرسایش اسیدی دندان 150 150 محصولات دهان و دندان بنسر

خیلی چیزها به اندازه لبخند کامل چشم نواز نیستند. این نشانه کسی است که به یک روال مراقبت از دهان و دندان اختصاص داده شده است. اما برخی شرایط وجود دارد که می تواند سریعتر از کامل شدن آن را خراب کند. فرسایش اسیدی یکی از بیماری هایی است که همه باید به آن توجه کنند تا مطمئن شوند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هنوز نتیجه ای را که انتظار دارند به آنها می دهد.

مینای دندان

مینا به عنوان اولین خط دفاعی برای مقاومت دندان های شما در برابر باکتری های روزانه عمل می کند. با پوشاندن خارجی ترین لایه هر دندان ، از پوسیدگی محافظت می کند. اما اگرچه مینای دندان سخت ترین ماده در بدن انسان است ، اما غیر قابل نفوذ نیست. فرسایش اسیدی با گذشت زمان مینای دندان شما را فرسوده می کند ، در نتیجه دندان ها مستعد پوسیدگی و انواع بیماری ها می شوند. و هنگامی که مینای دندان خاصی از بین رفت ، این قسمت دوباره تولید نمی شود. در اینجا پنج مورد از مهمترین دلایل فرسایش و راههای جلوگیری از هر یک ذکر شده است.

میوه های مرکبات: میوه ها بهترین نوع شیرینی هستند زیرا دارای ویتامین های زیادی هستند و به راحتی می توانید میان وعده آنها را بخورید. با توجه به انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) ، با این حال ، میوه هایی با میزان مرکبات بالا – مانند لیمو ، لیموترش ، گریپ فروت و پرتقال – می توانند مینای دندان شما را از بین ببرند. آنها را به میزان متوسط بخورید و حتماً هنگام میان وعده مقدار زیادی آب ساده بنوشید تا این اثر اسیدی رقیق شود.

نوشابه: نوشابه های گازدار پر از شکر است – که پلاک برای فرسایش مینای دندان استفاده می کند – و حتی نسخه های رژیم غذایی کاملاً اسیدی هستند. تحقیقات انجام شده توسط ADA در واقع نشان می دهد که مصرف نوشابه مینای دندان را فرسایش می دهد ، مانند استفاده غیرقانونی از مواد مخدر. بنابراین ، مشابه میوه های مرکبات ، نوشیدن مداوم آب ساده جایگزین مناسبی برای پاپ صبحگاهی شما است.

ریفلاکس اسید: یک مسئله گوارشی که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند ریفلاکس اسید است. ریفلاکس اسید که به عنوان GERD (بیماری ریفلاکس اسید معده و مری) شناخته می شود ، باعث می شود اسیدهای معده به داخل گلو و گاهی به دهان برگردند و با دندان ها تماس بگیرند. از غذاهایی که واکنش ریفلاکس را تحریک می کنند خودداری کنید. گوجه فرنگی ، غذاهای پرادویه ، شکلات ، الکل و قهوه می توانند سیستم شما را ناراحت کنند. به خاطر داشته باشید ریفلاکس با دارو نیز قابل درمان است. اگر فکر می کنید از ریفلاکس اسید رنج می برید و می توانید از درمان مستقیم تری بهره مند شوید با پزشک خود مشورت کنید.

حاملگی: حین بارداری با رشد بدن همراه است و بدن برای رشد یک کودک سالم کار می کند. یکی از این موارد تهوع صبحگاهی است ، که علاوه بر تهوع طولانی مدت ، اسید اغلب در دهان مادر منتظر باقی می ماند. این اسید دقیقاً مانند ریفلاکس اسید می تواند باعث ایجاد مینای فرسایش شود. بنابراین ، برای رفع این اثر ، اندکی پس از یک دوره تهوع صبحگاهی دندان های خود را مسواک بزنید و به همین دلیل در این دوره از بیماری ها آب بنوشید.

استخرهای شنا: خنک شدن با فرو رفتن در استخر در یک روز گرم بسیار شاداب است ، اما این شنا ممکن است مینای دندان شما را از بین ببرد. اگر استخر شما حتی به درستی کلر باشد ، این کلر می تواند دندان های شما را هدف بگیرد که گاه گاهی آب در دهان شما قرار می گیرد. اگرچه ممکن است دردسر ساز باشد ، قبل از ورود به استخر ، میزان کلر و pH استخر را بررسی کنید.

مینای دندان قوی است ، اما بدون کمک شما به همین شکل نخواهد ماند. این کار در خانه با ایجاد یک روال مناسب مراقبت از دهان و دندان آغاز می شود که با پشتکار انجام می دهید. دندان های خود را روزی دو بار مسواک بزنید و نخ دندان کشیدن را فراموش نکنید. حداقل دو بار در سال برای معاینه منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر فکر می کنید فرسایش اسیدی به دندان های شما آسیب می رساند ، در اینجا نگرانی خود را بیان کنید.