فواید فلوراید در خمیر دندان

فواید فلوراید در خمیر دندان

فواید فلوراید در خمیر دندان 150 150 محصولات دهان و دندان بنسر

مواد معدنی زیادی به طور طبیعی وجود دارند که تأثیر مثبتی بر بدن شما دارند. کلسیم استخوانهای شما را قوی نگه می دارد ، آهن اکسیژن را به سلولهای خون منتقل می کند و روی به عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن کمک می کند. ماده معدنی دیگری که از بدن شما محافظت می کند ، فلوراید است. فلوراید که در خاک و سنگ ها یافت می شود ، اغلب به خمیر دندان اضافه می شود تا سلامت دندان ها بهبود ببخشد. در دهه های اخیر ، فلوراید موجود در خمیردندان نقش زیادی در کاهش حفره ها و بهبود سلامت کلی افراد در سراسر جهان داشته است.

فلوراید چه کاری انجام می دهد

فلوراید

خواص فلوراید

فلوراید از دو طریق به مینای دندان شما کمک می کند: هنگامی که دندان های فرد هنوز شروع به رشد می کنند ، این ماده مینای دندان را توسعه می دهد به طوری که برای مقاومت در برابر پوسیدگی و پوسیدگی به همان اندازه سخت می شود. بعد از رشد دندان ها در دهان ، فلوراید موجود در خمیردندان ، دهانشویه و حتی آب لوله کشی به مینای دندان کمک می کند تا قوی بماند تا بتواند در برابر اسید تولید شده توسط باکتری های دهان هنگام خوردن غذاهای شیرین مقاومت کند. فلوراید همچنین یک اثر بازسازی کننده روی دندان دارد که به وسیله آن به بازسازی مینای فرسوده یا ضعیف شده قبل از از بین رفتن آن کمک می کند.

چرا در خمیر دندان است

روش های مختلفی برای ورود فلوراید به بدن وجود دارد. یکی از راه ها نوشیدن آب حاوی فلوراید است. همانطور که انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) خاطرنشان کرده است ، حدود سه چهارم منبع آب عمومی در ایالات متحده فلوراید شده است ، بنابراین بسیاری از افراد فقط با استفاده از شیر آب خانه خود می توانند فلوراید دریافت کنند.

نوشیدن آب حاوی فلوراید می تواند از دندان در برابر پوسیدگی محافظت کند ، اما مقدار فلوراید موجود در آب برای محافظت کامل همیشه کافی نیست. این یکی از دلایل یافتن فلوراید در خمیردندان ها مانند خمیردندان کامل بنسر و خمیردندان ذغالی بنسر است. دلیل دیگری که ADA پیشنهاد می کند این است که قرار دادن فلوراید در خمیردندان منجر به کاهش عمده حفره های دندان در کشور آمریکا تاکنون شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید را به طور رسمی در سراسر جهان توصیه می کند و از آن حمایت می کند ، به ویژه در مناطقی که آب خود را آغشته به فلوراید نمی کنند (یا قادر به آن نیستند).

 

2 دیدگاه
 • اتفاقا فلوراید مضر ترین سمی هست که هم در خمیردندانها استفاده میشه و هم در اب اشامیدنی!!!!

  • با سلام و ممنون از توجه و مطالعه مقاله
   تنها مورد خطرناک در استفاده از فلوراید ، فلوروز دندان است که بر اثر استفاده بیش از حد از فلوراید و بیشتر در کودکان بدلیل عدم نظارت خانواده بر مسواک زدن ان ها است
   آشنایی با آن در سایت سازمان سلامت آمریکا:
   https://www.hhs.gov/answers/health-insurance-reform/how-can-i-prevent-dental-fluorosis/index.html

   سازمان های معتبری جون who و cdc و ada موارد ضرر بخش از فلوراید گزارش نکرده اند.

دیدگاه ها بسته شده است.