خمیر دندان طبیعی از چه چیزی ساخته شده است؟

خمیر دندان طبیعی از چه چیزی ساخته شده است؟

خمیر دندان طبیعی از چه چیزی ساخته شده است؟

خمیر دندان طبیعی از چه چیزی ساخته شده است؟ 800 531 محصولات دهان و دندان بنسر

خمیر دندان طبیعی از چه چیزی ساخته شده است؟

همانطور که انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) توضیح می دهد ، تمام خمیر دندان ها به طور معمول از مواد فعال و غیرفعال تشکیل شده اند. آنچه بین خمیردندان های طبیعی و معمولی متفاوت است ، مواد تشکیل دهنده مورد استفاده و همچنین نحوه تهیه و فرآوری آنها است. مواد طبیعی خمیر دندان به طور طبیعی تهیه و مشتق می شوند ، در حالی که مواد موجود در خمیردندان های معمولی ممکن است نباشند.

4 ماده موثر در ترکیب خمیر دندان طبیعی

مواد طبیعی خمیردندان می توانند کارهای مختلفی را انجام دهند ، مانند جلوگیری از پوسیدگی ، مبارزه با میکروب ها ، سفید شدن دندان ها و تازه شدن نفس. در اینجا برخی از مواد تشکیل دهنده معمول در خمیر دندان طبیعی و چگونگی کمک به سلامت دهان و دندان شما ذکر شده است.

خمیر دندان نعنایی بنسر1. فلوراید Fluoride

فلوراید نمونه ای از یک ماده فعال است که در خمیردندان ها یافت می شود. تمام خمیردندان های دارای تایید وزارت بهداشت باید حاوی فلوراید باشند ، حتی خمیر دندان های  طبیعی . با این حال ، چگونگی تهیه و استخراج آن فلوراید می تواند متفاوت باشد.

فلوراید به طور طبیعی وجود دارد و در بسیاری از نقاط کره زمین ، از اقیانوس گرفته تا استخوان های موجود در بدن خود ، یافت می شود. در طبیعت ، فلوراید فقط به اشکال مرکب مانند فلورسپار معدن (فلوراید کلسیم) در خاک و سنگ وجود دارد. سدیم فلوراید و سدیم منوفلوئوروفسفات – دو نوع از سه نوع فلوراید شناخته شده توسط سازمان غذا و دارو برای جلوگیری از ایجاد حفره های دندانی از منابع طبیعی مانند فلورسپار و سنگ فسفریک گرفته شده اند.

2. سیلیس هیدراته Hydrated Silica

طبق دانشنامه بریتانیکا سیلیس دومین ماده معدنی فراوان در پوسته زمین است. این به طور طبیعی کریستالی است. شن و ماسه و ابسیدین اشکال رایج هستند. سیلیس هیدراته از دی اکسید سیلیسیم حاصل می شود. برای ایجاد سیلیس هیدراته ، کریستال های سیلیکا گرم می شوند و در آب حل می شوند و سیلیکات سدیم مایع تشکیل می شود. سپس مایع با اسید مخلوط شده و رسوب می کند و در نتیجه یک پودر ریز ، سفید یا گرانول ایجاد می شود.

همانطور که مجله RDH توضیح می دهد ، سیلیس هیدراته به عنوان ساینده برای از بین بردن پلاک و سایر ذرات دندان هنگام مسواک زدن با خمیر دندان عمل می کند. مواد ساینده مانند سیلیس هیدراته علاوه بر کمک به از بین بردن پلاک و ذرات مواد غذایی ، می توانند به از بین بردن لکه ها نیز کمک کنند و این باعث می شود که آنها برای سفید کردن مفید باشند.

3. اینولین Inulin

اینولین یک فیبر پری بیوتیک و محلول است که به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان مانند آگاو و ریشه کاسنی وجود دارد. اینولین طبیعی را می توان با استفاده از آب گرم از گیاه استخراج کرد. پس از استخراج ، تصفیه بیشتر می شود و سپس با اسپری خشک می شود تا پودر ایجاد شود.

پری بیوتیک ها مانند اینولین مواد مغذی هستند که باعث رشد باکتری های مفید می شوند. اینولین هنگامی که به عنوان ماده ای در خمیر دندان طبیعی استفاده می شود ، باکتری های خوبی را که از قبل در دهان شما وجود دارند تغذیه می کند. این ، به نوبه خود ، باکتری های بد ایجاد کننده بو را از بین می برد و به حفظ تعادل میکروبیوم طبیعی دهان کمک می کند.

4. سیترات روی Zinc Citrate

روی عنصری اساسی است که در هوا ، آب و همه موجودات زنده یافت می شود. سیترات روی نمکی است که از اسید سیتریک گرفته شده است. پس از جمع آوری ، این مخلوط رسوب کرده ، کم آب شده و آسیاب می شود.

سیترات روی به عنوان ماده ای در خمیردندان های طبیعی به طراوت نفس کمک می کند. باکتری های موجود در دهان شما می توانند ترکیبات گوگرد فرار (VSC) ایجاد کنند که منجر به بوی بد دهان می شود. روی با ترکیبات واکنش داده و باعث کاهش اجزای بو می شود و باعث می شود دهان شما احساس شادابی کند.

فواید انتخاب خمیر دندان طبیعی
چه به دنبال خمیردندان هایی باشید که دندان ها را به آرامی سفید و سفید کند و چه خمیری را که با حفره های دندان مقابله می کند ، انتخاب خمیر دندان طبیعی فواید زیادی دارد. با دانستن اینکه خمیردندان شما بخشی موثر در برنامه مراقبت از دهان شما است ، می توانید احساس اطمینان کنید. علاوه بر کمک به حفظ سلامت دهان ، شما همچنین می توانید احساس خوبی داشته باشید که خرید شما از تمرکز شما در انتخاب دوستانه محیط زیست پشتیبانی می کند.