آیا خلال دندان برای لثه شما مضر است؟

آیا خلال دندان برای لثه شما مضر است؟

آیا خلال دندان برای لثه شما مضر است؟ 150 150 محصولات دهان و دندان بنسر

آیا خلال دندان برای لثه شما مضر است؟

خواه مقداری اسفناج باقیمانده از سالاد شما در هنگام ناهار باشد یا یک دانه زیره از هنگام صبحانه ، غذا به ناچار در دندان های شما گیر می کند. دفعات وقوع این امر و چگونگی دریافت این غذا مهم است. اگرچه استفاده از خلال دندان آسان است ، اما قبل از استفاده منظم از آن به عنوان راهی برای از بین بردن غذای باقیمانده دندان های خود فکر کنید.

 

اگر هر چند وقت یکبار غذا در دندان های شما گیر کند ، احتمالاً جای نگرانی وجود ندارد. با این وجود ، اگر روزانه غذا در دندان هایتان گیر می کنید ، ممکن است لازم باشد با دندانپزشک صحبت کنید. دلایل زیادی وجود دارد که شما می توانید با گیر افتادن غذا بین دندان های خود کنار بیایید. اگر دندان پر کرده اید دارید که شکسته یا شکل نادرستی دارد ، ممکن است غذا در آن گیر کند. دندان ها همچنین می توانند حرکت کنند و فضاهایی ایجاد کنند که قبلاً آنجا نبودند. در این موارد ، باید با یک متخصص دندانپزشکی تماس بگیرید زیرا آنها می توانند به رفع مشکل کمک کنند یا گزینه هایی را برای چگونگی حذف صحیح غذا به شما ارائه می دهند.

آیا استفاده از خلال دندان اشکالی ندارد؟خلال دندان

پاسخ این است که بهترین گزینه شما نیست و در صورت امکان باید از آن اجتناب کنید. متخصصان دندانپزشکی می گویند اگر چیز دیگری برای استفاده ندارید و چیزی در دندان شما گیر کرده است ، استفاده از خلال دندان با دقت بسیار زیاد مشکلی نیست. ایده آل نیست و استفاده مداوم پیشنهاد نمی شود. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا دندانپزشکان نمی خواهند شما از یک خلال دندان برای تمیز کردن دندان ها یا بیرون راندن مقداری مواد غذایی مانده استفاده کنید. در نوشته های پایین تر می فهمید که چرا توصیه نمی شود از خلال دندان استفاده کنید.

شکستگی: خلال دندان یک تکه چوب کوچک است. با این کار می توان به راحتی شکسته و درون لثه ها قرار گرفت. مشکلات بزرگتری که یک خلال دندان می تواند ایجاد کند دلیل کافی برای انتخاب روش دیگری است.

عفونت: بیشتر اوقات مردم در انتهای غذا از محفظه خلال دندان (احتمال آلوده بودن وجود دارد) با دستان کثیف یک خلال دندان برمی دارند. خطر عفونت وجود دارد. اگر در دهان خود زخم باز یا زخمی داشته باشید حتی ممکن است بدتر شود.

جایگزین های خلال دندان

بهترین روش برای حذف مواد غذایی از دندان های خود استفاده از نخ دندان است. استفاده از نخ دندان فواید عمده ای برای سلامت دهان و دندان شما (و سلامت کلی) دارد که استفاده از آن منطقی است. همچنین می تواند به بسیاری از مکانهای قابل دسترسی در دهان شما ضربه بزند بدون اینکه به لثه یا با عفونت آسیب برساند. علاوه بر نخ دندان ، یک روال سالم مراقبت از دهان می تواند دهان شما را تمیز و عاری از پلاک و سایر باکتری های مضر نگه دارد.

حداقل یک بار در روز استفاده از نخ دندان ، مسواک زدن حداقل دو بار در روز ، استفاده از دهان شویه و شرکت در معاینات منظم دندانپزشکی خود حداقل هر شش ماه مهم است. استفاده از برس نرم و خمیده می تواند بدون فشار مضر به دندان ها و لثه ها به سلامت شما کمک کند.

منبع