حساسیت دندان

حساسیت دندان به سرما و راه های درمان چیست

حساسیت دندان

حساسیت دندان 600 425 محصولات دهان و دندان بنسر

حساسیت دندان :

چند بار به دلیل حساسیت دندان از نوشیدنی سرد اجتناب کرده اید؟ این وضعیتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت ، اما می توانید با ایجاد تغییراتی در روال مراقبت از دهان خود نحوه برخورد با آن را بیاموزید.

علل حساسیت دندان

هنگامی که لایه مینای دندان شما از بین می رود ، در معرض حساسیت دندان قرار می گیریم ،  لایه مینای دندان ضعیف می شود و دمای شدید روی اعصاب استخوان فک شما تأثیر می گذارد. بنابراین ، بهتر است از مسواک ملایم استفاده کنید و مسواک زدن با دقت را فراموش نکنید.

نوشیدنی های بدون قند برای دندان : آیا بی خطر هستند؟

اگر عصب ها در معرض دید قرار گیرند ، غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی ، لیمو ، گریپ فروت ، کیوی و خیار ترشی باعث درد دندان می شوند. بهتر است از این غذاها خودداری کنید.

مشکلات دندانی مانند التهاب لثه ، پلاک دندان ، حفره ها یا حتی برخی از جراحی ها. همه آنها حساسیت دندان را افزایش می دهند. حساسیت دندان ناشی از هرگونه جراحی دندان پس از اتمام عمل پایان می یابد. با این حال ، برای بیماری های مختلف پریودنتال ، پوسیدگی و پلاک های دندانی ، همه اینها نیاز به مراقبت طولانی مدت دارند ،و این امر با بهداشت دهان و دندان و رعایت روال بهداشت دهان و دندان میسر نخواهد شد.

علائم دندانهای حساس

علائم دندان قروچه در طول شب ممکن است بسیار ظریف باشد. برخی افراد هنگام بیدار شدن از خواب احساس فشار ، ناراحتی و درد در فک می کنند. آنها اغلب در طول روز از سردرد شکایت دارند و با توجه به این علائم که معمولاً نادیده گرفته می شود ، دندان قروچه در شب همچنان به دندان شما آسیب می رساند.

دندان قروچه  یکی از روش های واکنشی بدن به فشار است و اگر به درستی درمان نشود ، منجر به حساسیت قابل توجه دندان می شود. آسیب به آهستگی در طول زمان ایجاد می شود: ساییدن منجر به ترک های کوچکی در مینای دندان می شود و در نهایت ، سیمان که یک لایه نرم است که ریشه های شما را می پوشاند ، که یکبار از بین رفت ، عاج ریشه را در معرض دید قرار می دهد و دندان های شما را در برابر سرما و گرما آسیب پذیر می کند.

اگر در مورد دندان قروچه بودن خود شک دارید ، با دندانپزشک خود مشورت کنید که ممکن است از محافظ شب استفاده کند و به شما و دندان های شما کمک کند تا با آرامش بخوابید.

پیشگیری از حساسیت

چگونه از حساسیت دندان جلوگیری کنیم؟

  1. از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید. فلوراید به مینای دندان کمک می کند تا خود را ترمیم کند.
  2. تا حد امکان از نوشیدنی ها و غذاهای اسیدی خودداری کنید زیرا غذاهای اسیدی به لایه مینای دندان حمله می کنند.
  3. برای بررسی و تمیز کردن دندان ها به طور منظم با دندانپزشک مشورت کنید.
  4. از دهانشویه حساس ینسر ،روزانه برای از بین بردن ذرات پنهان و دسترسی به مواد غذایی که مسواک شما ممکن است از دست بدهد ، استفاده کنید.