7 علت احتمالی حساسیت دندان

هیپوکلسیفیکاسیون دندان چیست؟

7 علت احتمالی حساسیت دندان

7 علت احتمالی حساسیت دندان 300 168 محصولات دهان و دندان بنسر

اگر تا به حال حساسیت دندان را تجربه کرده اید ، پس از علائم آن به خوبی آگاه هستید. مقداری بستنی سرد می خورید یا نوشابه و ناگهان دچار درد دندان می شوید.

اگر این مورد را به صورت نادر یا مکرر تجربه می کنید ، مطمئناً تنها نیستید. آکادمی دندانپزشکی عمومی تخمین می زند که بیش از 40 میلیون فرد بزرگسال ایالات متحده حساسیت دندان را تجربه می کنند.

محرک های اصلی حساسیت دندان عبارتند از خوردن غذاها و نوشیدنی های اسیدی ، سرد ، گرم ، ترش یا شیرین ، تنفس هوای سرد و یا مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن دندان های حساس. بیشتر اوقات ، علائم به صورت یک درد ناگهانی ، تیز و گاهی عمیق در دندان ظاهر می شود که پس از آن برطرف می شود.

چیزی که بسیاری از افراد با حساسیت دندان نمی دانند این است که چرا این درد را در وهله اول تجربه می کنند. اگر می خواهید به ریشه حساسیت دندان خود برسید و یک راه حل مناسب را شناسایی کنید ، این دانش ضروری است. بنابراین بدون هیچ گونه توضیح بیشتر ، اجازه دهید نگاهی به برخی از شایع ترین علل حساسیت دندان بیندازیم.حساسیت دندان به سرما و راه های درمان چیست

چه چیزی باعث حساسیت دندان می شود؟
علت اصلی حساسیت بیشتر دندان ها از بین رفتن یک پوشش محافظ در اطراف عاج دندان یا موادی است که بیشتر قسمت داخلی هر دندان را تشکیل می دهد. عاج معمولاً با مینای دندان (پوشش بیرونی هر دندان) ، سیمان (که از ریشه دندان در زیر لثه محافظت می کند) و لثه ها (که به محافظت بیشتر از ریشه دندان کمک می کند) محافظت می شود . گرما ، سرما ، اسیدیته و غیره می توانند به سلول ها و اعصاب دندان نفوذ کرده و در نتیجه حساسیت ایجاد کنند.

عوامل متعددی می توانند در از بین رفتن مینای دندان موثر باشند ، در حالی که عوامل دیگر می توانند دلایل بیشتری برای حساسیت دندان ایجاد کنند. اینها شامل موارد زیر است:

مسواک زدن خیلی سخت
استفاده از مسواک با برس سخت و یا مسواک زدن شدید می تواند مینای دندان را خراب کند. مسواک زدن بیش از حد می تواند باعث عقب رفتن لثه شود که ریشه دندان را نمایان می کند و ممکن است حساسیت ایجاد کند.

خوردن رژیم غذایی اسیدی و یا قند بالا
مصرف غذاها و نوشیدنی های اسیدی و یا شیرین – مانند نوشابه ، قهوه ، سس گوجه فرنگی ، آب نبات ، کربوهیدراتهای تصفیه شده و مرکبات  می تواند مینای دندان را فرسوده کند ، در نتیجه عاج را آسیب پذیرتر می کند.

استفاده از دهانشویه اسیدی
همانطور که غذاهای اسیدی می توانند مینای دندان را خراب کنند ، دهانشویه های اسیدی نیز می توانند آسیب ببینند. استفاده طولانی مدت از دهانشویه اسیدی (مانند حاوی الکل یا سایر مواد شیمیایی خشن) می تواند حساسیت موجود را بدتر کند. ذهانشویه هاب ینسر فاقد الکل هستند.

دندان قروچه
دندان قروچه یا فشردن دندان ها به طور منظم (چه در شب و چه در روز) می تواند به تدریج مینای دندان را از بین ببرد و از عاج کمتر محافظت می کند.

بیماری لثه
بیماری های لثه مانند التهاب لثه و بیماری های پریودنتال به طور معمول باعث التهاب و یا رکود لثه می شوند که می تواند ریشه دندان ها را نمایان کرده و باعث ایجاد حساسیت شود.

دندان های ترک خورده
دندان شکسته یا شکسته در برابر باکتری ها آسیب پذیر است که می توانند از طریق شکاف به داخل عاج دندان منتقل شده و باعث ایجاد درد یا حساسیت شوند.

اقدامات اخیر دندانپزشکی
روشهای معمول دندانپزشکی مانند تمیز کردن حرفه ای ، قرار دادن تاج ، پر کردن و ترمیم دندان ممکن است حساسیت دندان را تحریک کند. خبر خوب این است که این نوع حساسیت معمولاً موقتی است و طی چند هفته به خودی خود از بین می رود.

صرف نظر از علت حساسیت دندان ، اولین قدم در درمان آن مشورت با دندانپزشک است. آنها به شما کمک می کنند تا آنچه را که باعث حساسیت شما شده است ، بشناسید و یک برنامه درمانی مناسب برای شما تهیه کنید.

خمیر دندان حساس

خمیردندان مخصوص دندان های حساس بنسر

با دارا بودن مواد تشکیل دهنده خاص می تواند ضمن تقویت لایه مینای دندان، کانال های میکروسکوپی دندان را پر کند و مانع از درد و حساسیت دندان ها شود.

این خمیردندان حاوی پتاسیم نیترات  میباشد. پتاسیم نیترات ماده خاصی است که در خمیردندان مخصوص دندان های حساس به کار می رود .این ماده مسیر سطح دندان به سمت پالپ داخلی را می بندد و از اعصاب دندان محافظت می کند.