زغال فعال یا کربن اکتیو

خمیردندان ذغالی

زغال فعال یا کربن اکتیو

زغال فعال یا کربن اکتیو 224 224 محصولات دهان و دندان بنسر

این نوع زغال با زغالهایی که در دسترس عموم قرار دارد و برای آتش منقل های کبابپزی و مصارف دیگر کاربرد دارد بسیار متفاوت است.
عنصر اصلی تشکیل دهنده زغال کربن است.زغال فعال نوعی زغال است که دارای سوراخ و روزنه های بسیار ریز است و توانایی عبور دادن مواد مایع مانند آب را از داخل خود دارد.یکی از عمده ترین تفاوت های میان زغال فعال و زغال معمولی وجود همین روزنه ها در داخل آن است.

زغال فعال کاربردهای فراوانی دارد از جمله :
1. دستگاه های تصفیه آب،
2. خمیردندان ها،
3. برخی از محصولات زیبایی و آرایشی،
4. بازیافت طلا،
5. آبمیوه ها و نوشیدنی های صنعتی و …

– در تصفیه فیلتر های آب

اگر به فیلترهای تصفیه آب و دستگاه های تصفیه آب خانگی نگاه کنید میتوانید زغال فعال را در آن به راحتی ببینید. به دلیل از بین رفتن خاصیت تصفیه کنندگی زغال بعد از مدتی از بین می رود و به چشم دیده می شود که شما باید اقدام به تعویض فیلتر کنید. چرا که دیگر زغال موجود در فیلتر دستگاه شما قابلیت تصفیه آب را نخواهد داشت. و همچنین در بعضی از ماسک های فیلتر دار تصفیه هوا نیز زغال فعال وجود دارد.

امروزه این ماده ارزشمند در میان مردم بسیار محبوب و پرطرفدار واقع شده است چرا که میتوانید از آن در تهیه ماسک ها و سفید کردن دندان ها استفاده کنید.

– از خواص زغال فعال برای پوست و مو: زغال فعال برای سلامت پوست و مو بسیار مفید است.

درمان آکنه/ کوچک کردن منافذ پوست/ پاکسازی پوست/ درمان نیش حشرات/ پاکسازی پوست سر/ حجیم کردن موها/ از بین بردن چربی اضافه پوست و …

– برای از بین بردن چربی اضافه پوست و درمان آکنه میتوانید از زغال فعال مانند یک شوینده استفاده کنید.

زغال فعال میتواند تمام آلودگی ها و چربی اضافه پوست را بشوید و از بین ببرد اما در استفاده از آن بسیار محتاط باشید چرا که استفاده زیاد از زغال میتواند باعث خشکی پوست شود.
میتوانید از ماسک ها و صابون های حاوی زغال که در داروخانه ها هستند برای پاکسازی و زیبایی پوستتان استفاده کنید.

و یا حتی میتوانیدیک ماسک خانگی برای پاکسازی و بستن منافذ باز پوست صورتتان در منزل با استفاده از مواد ساده تهیه کنید، مواد مورد نیاز:

1. زغال فعال 2. دم کرده گل رز 3. ژل آاوئه ورا

از هرکدام یک قاشق چایخوری و یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریا،این مواد را باهم ترکیب کنید و به صورت بمالید،اجازه بدهید ماسک کاملا خشک شود سپس آن را با آب ولرم بشویید.
همچنین میتوانید از ترکیب ذغال فعال با آب یک خمیر نرم بسازید و بر روی جوش های خود قرار دهید و پس از خشک شدن با آب ولرم بشویید.

– استفاده برای سفید شدن دندان
همچنین برای سفیدتر کردن دندان ها و جلوگیری از تشکیل جرم و پلاک میتوانید از ترکیب خمیردندان و زغال فعال استفاده کنید و برای مدت کوتاهی آن را بر روی دندان های خود نگه دارید سپس بشویید.

برای این قسمت می توانم به شما خمیر دندون آماده شده از ذغال که برای سفید کردن دندان عالیه خمیر دندان ذغالی از شرکت بنسر رو معرفی کنم.

– برای پاکسازی پوست سر
میتوانید از پودر زغال فعال کمی قبل از استحمام استفاده کنید و یا اینکه از شامپوهای حاوی ذغال استفاده کنید، که برای این مورد هم مجدد از محصولات بنسر که شامل شامپو سر زغالی هم می باشد استفاده نمایید. توصیه ما به شما این است که از این ماده ارزشمند در زیبایی خود غافل نشوید.

هنگامی که افراد در مورد ذغال چوب فعال میگن، ممکن است آن را با ذغالی که به عنوان سوخت استفاده می کنند یکی بدانند. اما زغال چوب فعال از نوع مشابه زغال معمولی نمی باشد. زغال چوب فعال مصارف بسیار و مزایای زیادی برای سلامتی دارد به عنوان مثال می توانیم از آن برای سفید کردن دندان ها و یا به عنوان ماسک صورت، برای سم زدایی و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کرد.

لازم به تاکید است که این مقاله درباره خواص زغال چوب فعال برای سلامتی صحبت می کند نه درباره ذغالی که برای پخت و پز از آن استفاده می شود. شما نبایستی هرگز ذغالی را که از نوع زغال چوب فعال نیست مصرف کنید.