آیا ذغال فعال / کربن اکتیو موثر است؟

خمیردندان زغالی

آیا ذغال فعال / کربن اکتیو موثر است؟

آیا ذغال فعال / کربن اکتیو موثر است؟ 1200 801 محصولات دهان و دندان بنسر

ذغال فعال یا کربن اکتیو چیست؟

زغال فعال یک پودر سیاه بی بو است که از ترکیبات پایه کربن ساخته شده است (به عنوان مثال پوسته نارگیل یا خاک اره) که در دمای بالا گرم شده (یا فعال شده) و ماده ای متخلخل ایجاد می کند.

از زغال فعال معمولاً در معالجه اضطراری انواع خاص مسمومیت استفاده می شود. ممکن است از جذب سم از معده به بدن جلوگیری کند.

این ماده سالهاست که برای درمان بیش از حد و مسمومیت ها استفاده می شود. در سال های اخیر ، این یک مکمل “سم زدایی” در بین افراد سالم است که می خواهند بدن خود را تمیز کنند. همچنین زغال چوب می تواند خماری ، مشکلات گوارشی ، مشکلات کلیوی و حتی تغییر رنگ دندان ها را درمان کند.

زغال چوب را می توان در انواع مختلف محصولات یافت ، مانند:

  • خمیر دندان سفید کننده
  • ژل های سفید کننده
  • دهان شویه ها
  • نخ دندان
  • محصولات مراقبت از پوست
  • نوشیدنی های سم زدایی
  • بستنی

خمیر دندان ذغال فعال چیست؟

زغال فعال یک روند معمول در صنعت بهداشت دهان و دندان است. این ماده را می توانید در برخی از خمیردندان ها ، دهان شویه ها ، کیت های سفید کننده و حتی نخ های رشته ای پیدا کنید. همچنین به صورت پودر و قرص وجود دارد.

زغال موجود در خمیردندان و سایر محصولات بهداشت دهان و دندان با زغالی که در کوره استفاده می شود یکسان نیست. اگرچه هر دو نوع زغال چوب از پوسته نارگیل ، چوب یا ذغال سنگ نارس (از جمله سایر موارد) ساخته می شود ، اما تولید آنها متفاوت است.خمیردندان ذغالی

زغال فعال که همان چیزی است که در خمیردندان های سفید پیدا خواهید کرد ، در معرض گاز خاصی قرار دارد که به آن اجازه می دهد منافذ بزرگی ایجاد کند. این باعث جذب بیشتر زغال می شود تا بتواند مواد دیگر را خیس کند.

 

علاوه بر زغال فعال ، بسیاری از محصولات سفید کننده حاوی مواد دیگری مانند جوش شیرین ، روغن نارگیل ، طعم دهنده های نعناع و گاهی اوقات فلوراید هستند. زغال فعال معمولاً در محصولات مراقبت از دهان و دندان طبیعی یافت می شود که از مواد شیمیایی یا طعم دهنده های مصنوعی استفاده نمی کنند.

آیا خمیر دندان ذغال در واقع دندان ها را سفید می کند؟

مطالعات نشان داده است که زغال چوب می تواند دندان ها را سفید کند ، به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد که بیشتر خمیر دندانهای مبتنی بر زغال چوب که آنها آزمایش کردند ، ادعا می کنند که اثرات سفید کنندگی دارند. اما فقط 46 درصد آنها از جمله خمیردندان ذغالی بنسر قادر به سم زدایی از دندان ها و قابلیت سفید کنندگی هستند

محصولات سفید کننده موثرتر موجود در بازار کاملاً مورد آزمایش قرار گرفته اند ، از جمله ژل های مبتنی بر پراکسید ثابت شده است که پراکسید به مینای دندان نفوذ می کند و به مولکول های تغییر رنگ یافته دندان می رسد. مولکول های تغییر رنگ دندان با مولکول های اکسیژن ماده سفید کننده ارتباط برقرار می کنند و لک ها را به آرامی از بین می برند.