دندان هاچینسون

دندان هاچینسون

دندان هاچینسون 222 146 محصولات دهان و دندان بنسر

دندان هاچینسون نشانه سیفلیس مادرزادی است که وقتی مادر باردار سفلیس را در رحم یا هنگام تولد به کودک خود منتقل می کند ، رخ می دهد.

این وضعیت وقتی بروز میکند که دندان های اصلی و دندان های آسیایی کودک مثلثی به نظر می رسند. آنها فاصله زیادی دارند و ممکن است مینای دندان را ضعیف کنند.شکل دندان تغییر میکند

دندان هاچینسون بخشی از آنچه “سه گانه هاچینسون” نامیده می شود ، شامل دندان ها ، گوش ها و چشم ها است. این بیماری به دلیل سر جاناتان هاچینسون ، جراح انگلیسی و متخصص سیفلیس نامگذاری شده است که در اواخر دهه 1800 در بیمارستان لندن کار می کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دندان هاچینسون ، از جمله تصاویر ، زمان بروز اولین علائم ، گزینه های مختلف درمانی و آنچه می توانید برای جلوگیری از این بیماری انجام دهید ، به مطالعه ادامه دهید.

دلایل دندان هاچینسون

علت دندان هاچینسون قرار گرفتن در معرض سفلیس (یک عفونت باکتریایی) قبل یا هنگام تولد است.

سفلیس عفونت مقاربتی (STI) در نظر گرفته می شود. این غالباً به صورت زخم در پوست دستگاه تناسلی ، راست روده یا دهان شروع می شود. سپس عفونت از طریق غشای مخاطی یا تماس پوستی با این زخم ها گسترش می یابد.

زخم های سفلیس ممکن است در مراحل اولیه عفونت بدون درد باشند. در حقیقت ، برخی از مردم متوجه نمی شوند که سالهاست که به آن مبتلا هستند. علائم اضافی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بثورات کامل بدن

علائم شبیه آنفولانزا (تب ، درد عضلانی ، گلو درد)

ریزش مو

این علائم می توانند به مرور زمان بیایند و بروند.

اگر مادر کمتر از دو سال مبتلا به سفلیس باشد ، نوزادان بیشترین خطر را برای ایجاد دندان هاچینسون و سایر علائم دارند. به طور خاص ، اگر عفونت قبل از هفته 18 بارداری درمان نشده باشد ، خطر افزایش می یابد.

قرار گرفتن در معرض می تواند در حالی که کودک هنوز از طریق جفت در رحم مادر است یا در طی مراحل زایمان خود ، رخ دهد.

علائم دندان هاچینسون

در حالی که نوزادان تازه متولد شده ممکن است در ابتدا علائمی از قرار گرفتن در معرض سفلیس نشان ندهند ، علائم با رشد آنها متمایل می شوند. کودکان مبتلا ممکن است سه گانه هاچینسون را تجربه کنند که شامل موارد زیر است:

مشکلات گوش داخلی (بیماری هزارتو) که ممکن است باعث ناشنوایی شود

مسائل مربوط به چشم (کراتیت بینابینی) که شامل التهاب قرنیه است

ناهنجاری های دندان (دندان هاچینسون)

شما ممکن است دندان های هاچینسون را تا زمانی که کودک شما در حدود 5 سالگی است ، هنگامی که دندان های دائمی شروع به ظهور می کنند ، متوجه نشوید. این وضعیت در درجه اول دندان های ثنایای مرکزی و مولر را تحت تأثیر قرار می دهد.

ویژگی های خاص عبارتند از:

میخ شکل با یک شکاف هلالی شکل

نازک شدن یا تغییر رنگ مینا

دندانهای کوچکتر

دندانهایی با فاصله زیاد

اگر مطمئن نیستید که دندان های فرزند شما این خصوصیات را نشان می دهد یا نه ، با متخصص اطفال یا دندانپزشک کودک خود را بررسی کنید.

معالجه دندان هاچینسون

برای درمان دندان هاچینسون ، در صورت لزوم ابتدا برای تشخیص و دارو به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

آزمایش خون یا بعضی اوقات پونکسیون نخاعی می تواند سفلیس را تأیید کند. گزینه های درمانی شامل تزریق پنی سیلین است. اگر بیماری بیش از یک سال وجود داشته باشد ، کودک شما ممکن است به دوزهای اضافی نیاز داشته باشد.

آسیب دندان که قبلاً رخ داده است ، بدون درمان های دندانپزشکی قابل جبران نیست. به این موارد ترمیم دندان گفته می شود.

چندین گزینه برای درمان دندان وجود دارد:

تاج ها

اینها کلاهک هایی هستند که دندانپزشکان بر روی دندانها قرار می دهند تا از نظر اندازه ، شکل و عملکرد کلی طبیعی تر شوند.

پل ها

این دندانهای کاذب به پر کردن فاصله بین دندانها کمک می کنند. پل ها همچنین مشکلات گزش را برطرف می کنند و فرم های طبیعی صورت و لبخندها را بازیابی می کنند.

پر کردن

پر کردن دندان ها یک روش معمول برای پر کردن حفره ها یا سوراخ های ناشی از ضعف مینای دندان و سایر موارد است. آنها می توانند از مواد کامپوزیتی (رنگ دندان) ، آمالگام دندانی (نقره ای) یا طلایی ساخته شوند.

ایمپلنت های دندانی

یک پست فلزی تیتانیوم با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد تا به عنوان پایه ای برای تاج یا پل ها عمل کند. ایمپلنت ها را نمی توان تا زمانی که فک کاملاً رشد نکرد ، قرار داد. این معمولاً در اواخر سالهای بزرگسالی یا نوجوانی است.

با دندانپزشک خود صحبت کنید که کدام روشهای درمانی برای کودک شما بهتر است. اگر در مورد هزینه نگرانی دارید ، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا از پوشش خود مطلع شوید.

جلوگیری از دندان هاچینسون

بهترین راه پیشگیری از دندان هاچینسون ، درمان سفلیس قبل از بارداری است. ممکن است علائمی داشته باشید یا نداشته باشید ، بنابراین مهم است که در صورت وجود احتمال ، آزمایش شوید.

مراقبت منظم از دندان

پس از رویش دندان ها ، بدون توجه به شکلی که دارند ، از آنها مراقبت کنید. انجمن دندانپزشکی آمریکا مراقبت های زیر را برای دندان ها توصیه می کند:

روزانه دو بار با خمیر دندانهای حاوی فلوراید مسواک بزنید.

بین دندانها روزانه نخ دندان بکشید.

نوشیدنی ها و خوراکی های حاوی قندهای اضافی را محدود کنید.

استفاده از دهانشویه را که حاوی فلوراید است در نظر بگیرید.

برای قرارهای منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.