ترانشه دهان چیست؟

خمیر دندان بنسر

ترانشه دهان چیست؟

ترانشه دهان چیست؟ 320 157 محصولات دهان و دندان بنسر

ترانشه دهان چیست؟

یکی از جدی ترین و دردناک ترین انواع بیماری های لثه دهان ترانشه نام دارد. طبق گزارش Healthline ، این نام به جنگ جهانی اول برمی گردد ، اولین جنگی که در آن سربازان مدت طولانی جنگ خندق را تجربه کردند. از آنجا که آنها تحت استرس قابل توجهی بودند و وقت لازم برای مراقبت از دندانهای خود یا مراجعه به درمان را نداشتند ، اغلب لثه های دردناک و خونریزی پیدا کردند.

چه کسانی به این بیماری مبتلا می شوند

 کسانی به این بیماری مبتلا می شوند که مراقبت مناسب از دهان را انجام ندهد ، یا توان تمیزکاری منظم دندان را ندارد ، اگرچه در کشورهایی که خدمات بهداشتی مدرن دارند بسیار نادر است. هنوز هم گاهی اوقات در مردان جوان مشاهده می شود ، احتمالاً به دلیل عدم تمایل به مراجعه به درمان تا زمانی که بسیار دردناک شود. از دیگر عوامل می توان به رژیم غذایی نامناسب و کمبود دانش در مورد بهداشت دهان و دندان اشاره کرد.

عوامل افزایش دهنده بیماری ترانشه دهان

این بیماری می تواند توسط عواملی مانند سیستم ایمنی به خطر افتاده ، سابقه سیگار کشیدن ، عفونت در دهان یا شرایط بهداشتی موجود مانند دیابت یا HIV / AIDS ایجاد یا تشدید شود. سابقه التهاب لثه (بیماری لثه) ، به خصوص در ترکیب با بهداشت ضعیف دهان و عدم مراجعه به دندانپزشکی ، می تواند احتمال ایجاد این بیماری را تا حد زیادی افزایش دهد. تغذیه نامناسب و گزینه های رژیم غذایی نیز می توانند از عوامل موثر در این امر باشند.

علائم دهان ترانشه چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

بر اساس اطلاعات نیوریورک تایمز ، بیماران ممکن است ترکیبی از چندین علائم مختلف را تجربه کنند.

  1. خونریزی لثه و درد ناشی از لمس یا مسواک زدن دندان ها
  2. طعم یا بوی فلزی از دهان می آید
  3. افزایش تورم لثه ها
  4. علائم شبیه آنفولانزا ، از جمله خستگی و تب
  5. یک معاینه دهانی ساده توسط دندانپزشک برای تشخیص با علائم فوق کافی است و این بیماری در ابتدا با تمیز کردن
  6. لثه و دندان توسط یک متخصص بهداشت دندان قابل درمان است.

برای کاهش عفونت ، یک دندانپزشک ممکن است آنتی بیوتیک به همراه یک شستشوی ضد باکتری مانند دهانشویه کامل بنسر تجویز کند.

هنگامی که بیمار از علائم این بیماری دردناک راحت شد ، مراجعه منظم به دندانپزشک و متخصص بهداشت دندان از بروز مجدد آن جلوگیری می کند و از داشتن لثه های سالم در طول عمر اطمینان حاصل می کند.