تست بارداری خمیردندان چگونه کار می کند؟

برای آزمایش تست بارداری خمیردندان ، گفته شده است که شما فقط باید خمیردندان خود را با مقدار کمی ادرار مخلوط کنید. به گفته طرفداران این روش ، اگر باردار باشید ، رنگ خمیردندان تغییر می کند و گاهی کف می شود – اگر اینگونه نباشید ، همان حالت باقی می ماند.

آیا تست بارداری خمیردندان جواب می دهد؟

کارشناسان در مورد اعتبار آزمون شک دارند. استوارت گیل ، داروساز ارشد آکسفورد ، به هاف پست گفت که اگرچه آزمایشات “کمی سرگرم کننده” بود ، اما آنها فقط ممکن است اسیدیته ادرار را اندازه بگیرند ، نه اینکه نتایج مثبت یا منفی ارائه دهند.

وی توضیح داد: “گاز موجود در خمیردندان ناشی از واکنش اسید ادرار با کربنات کلسیم موجود در خمیر دندان برای تولید دی اکسید کربن است.”

‘هرچه اسید ادرار بیشتر باشد ، میزان گاز آن بیشتر است. اینکه یک فرد باردار باشد یا نباشد هیچ تفاوتی ایجاد نمی کند. ”

پروفسور مارک کیلبی ، سخنگوی کالج سلطنتی متخصص زنان و زایمان به روزنامه The Sun Online افزود: ‘وقتی زنان باردار می شوند ، بدن آنها شروع به تولید هورمون گنادوتروفین جفتی انسانی  HCG  می کند. این را می توان با آزمایش بارداری در ادرار زن تشخیص داد.

“هیچ شواهدی وجود ندارد که خمیردندان بتواند HCG را در ادرار زن تشخیص دهد و زنان برای تأیید باردار بودن یا نبودن نباید به روش های DIY اعتماد کنند.”

 

تست حاملگی خمیر دندان:تست واقعیت

برای اینکه ببینیم آیا این آزمایش اصلاً پایه و اساس دارد یا خیر ، ما از سه خانم : یک باردار ، و دو خانم غیر باردار خواستیم که آزمایش کنند و ببینند آیا نتایج مطابق انتظار به نظر می رسد.

تستر شماره 1: نتیجه = باردار

تست بارداری خمیردندان

این خانم  واقعاً باردار نیست ، اما طبق آزمایش بارداری خمیردندان ، او باردار خواهد شد. خمیردندان فوراً کف کرد

تستر شماره 2: باردار نیست

تست بارداری خمیردندان

این تست کننده نیز باردار نیست و نتیجه آن نیز این را منعکس می کند – خمیر دندان حتی با هم زدن خوب  هیچ واکنشی مشاهده نمی شود.

تستر شماره 3: باردار نیست

تست بارداری خمیردندان

گیج کننده است ، این خانم  باردار است ، اما به نظر نمی رسد آزمایش بارداری خمیردندان نیز برای او واکنشی داشته باشد. بدون گاز و تغییر رنگ – فقط خمیر دندان را رقیق کرده اید.

NHS سازمان سلامت آمریکا اظهار می دارد که آزمایشات بارداری در منزل را می توان از داروخانه ها یا سوپرمارکت ها خریداری کرد و یا در بیشتر کلینیک های پیشگیری از بارداری ، کلینیک های بهداشت جنسی ، جراحی های عمومی و مراکز پیاده روی NHS به صورت رایگان انجام داد.

اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید ، مطمئناً می توانید تست بارداری خمیردندان را امتحان کنید (چه کسی می داند ، ممکن است برای شما مفید باشد!)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *