ستون کناری سمت چپ

اصول مصرف خمیر دندان

اصول مصرف خمیر دندان

مقدار خمیر دندان که شما باید دندان هایتان را تمیز کنید،همیشه با آنچه در تبلیغات

تلویزیونی شما مشاهده می کنید، مطابقت ندارد، جایی که بازیگر یک چرخش بزرگ خمیردندان را بر روی مسواک فشار می دهد. مقدار مورد استفاده شما و تعداد دفعاتی که در روز براش ایجاد می کنید، تفاوت زیادی در چگونگی خمیر دندان در طول سفر شما خواهد بود، بنابراین در اینجا برخی از محاسبات برای تشخیص آنچه شما می توانید از خمیر دندان های انتظار می رود.

اندازه لوله خمیر دندان

اندازه های مختلف با توجه به نام تجاری خمیر دندان متفاوت است. برای مثال،خمیر دندان زغالی بنسر در اندازه ایده آل است و مناسب برای شما هنگام مسافرت و این بسته کوچک و مناسب که به راحتی، قابل حمل و نقل است.

مقدار لازم خمیر دندان برای استفاده

شما فکر می کنید که بر اساس برخی از تبلیغات تلویزیونی خمیر دندان زیادی نیاز دارید. با این حال، توصیه های انجمن دندانپزشکی آمریکایی (ADA) بهداشت دهان و دندان حاکی از این است که برای تمیز کردن موثر فقط مقدار "اندازه نخود" نیاز دارید. طبق نظر دکتر آلن اسپیلبرگ، فرض بر این است که ما در مورد یک نخود کامل رشد می کنیم، که برابر با حدود 1 سانتیمتر مکعبی یا 0.06 هرتز مکعبی در هر مسواک است.

دندان پزشکان توصیه می کنند که بزرگسالان حداقل دو بار در روز به مدت دو دقیقه با یک مسواک نرم برس بکشند. با توجه به نگرانی های شخصی بهداشت دهان و دندان شما، مانند درمان ارتودنسی در حال انجام، ممکن است مجبور باشید بیشتر بکشید.

 

تعداد براش مسواک

شما می توانید از سه برس از هر اونس خمیر دندان استفاده کنید. برای خمیر دندان با اندازه 3.4 اونس در لوله، این بدان معنی است که شما می توانید از 9 تا 10 برس استفاده کنید. بسته به تعداد دفعاتی که هر روز در هر روز براش می کنید، تعیین میزان طولانی مدت آن با توجه به زمان بسیار ساده است.

سایر مراقبت ها

مسواک زدن تنها گزینه مراقبت از دندان در هنگام مسافرت نیست. Flossing (نخ دندان) روزانه به جلوگیری از ایجاد پلاک کمک می کند و دهانشویه مانند بطری های دستی مناسب برای کار شما می باشد میکروب ها را در تماس می کشد و تا 12 ساعت کار می کند. شما برای خنثی سازی رژیم بهداشت دندان خود، به خمیر دندان کاملا وابسته نیستید.

با توجه به نیازهای مراقبت از دهان، دندان های خود را با دقت انتخاب کنید. با استفاده از انواع محصولات موجود برای انتخاب، پیدا کردن یکی از آنها با توجه به شما نباید بیش از حد دشوار باشد.


توصیه ای برای بچه ها کوچکتر، زیرا نگرانی وجود دارد که آنها ممکن است برخی از خمیر دندان را قورت دهند و در موارد شدید، می توانند فلوئوروز، لکه های قهوه ای روی دندان ها از فلوراید بیش از حد تجربه کنند. دندانپزشک و سخنگوی انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید هیچ آسیبی نیست که بزرگسالان از خمیر دندان بیشتری استفاده کنند. اما بسیاری از افراد خمیر دندان (نسبتا) گران قیمت استفاده میکنند.

دندان پزشکان می گویند: "با استفاده از نخ دندان و دهانشویه  از خمیردندان به اندازه نخود برای کل دهان کافی است و تمام میکروب هارو از بین می برد.

  

اندازه خمیردندان نباید از اندازه یک نخود فراتر رود. کافی است که دندانهایتان را به طور موثر تمیز کنید. بسیاری از مردم عادت دارند که مسواک خود را به طور کامل با یک لایه ریز برای مسواک زدن پوشش دهند. این یک کار اشتباه است

در دوران اولیه، اجداد ما دندان های خود را با دیتون (نئمه ساقه) تمیز کردند و دندان ها را به خوبی به دلیل دارا بودن فیبر و همچنین طبیعت ضد انعطاف پذیری آنها پاک کرد. علاوه بر این، خمیردندان عامل فلوراید و طعم دهنده را مانند نعناع حس تازگی در تنفس ایجاد می کند. 

برای تأمین اثربخشی فلوراید در برابر پوسیدگی در حالی که به حداقل رساندن خطر اثرات منفی از مصرف بیش از حد مسواک زدن، مقدار دوز فلوراید که در هر مورد به دست آمده است بسیار مهم است. این امر مخصوص کودکان بسیار مهم است.

 

چند نکته در مورد خمیر دندان

خمیردندان‌ های فلورایددار می‌توانند موجب کاهش میزان و سرعت پوسیده‌ شدن دندان‌ها شوند.
یک دندان‌پزشک با اشاره به تنوع خمیردندان‌های موجود در بازار گفت: مارک و برند خاصی از خمیردندان توصیه نمی‌شود. انتخاب خمیردندان به سلیقه افراد و نیاز آنها و هزینه‌ای که برای خمیردندان در سبد کالای خانواده درنظر می‌گیرند، بستگی دارد.

خمیردندان‌ها بر اساس مواد تشکیل‌دهنده و مورد مصرف به سه گروه اصلی خمیردندان‌های فلورایددار، سفیدکننده و ضدحساسیت تقسیم می‌شوند. خمیردندان‌های فلورایددار می‌توانند موجب کاهش میزان و سرعت پوسیده‌ شدن دندان‌ها شوند.

طبق مطالعات متعدد مصرف خمیردندان‌های فلورایددار به مدت طولانی و از دوران کودکی تا ۴۴ درصد از میزان پوسیدگی دندان کاهش داده و در نتیجه کمک بزرگی به پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌کند. در این نوع خمیردندان‌ها معمولا فرمول آن یا کلمه "فلورایددار" را به زبان کشور سازنده، روی آن درج می‌شود.


خمیردندان‌های سفیدکننده : خمیردندان‌های سفیدکننده دارای مواد ساینده و پاک‌کننده صابونی و قوی هستند که موجب تمیزی، سفیدی و شفافیت دندان‌ها می‌شوند. این خمیردندان‌ها با نظر دندان‌پزشک، برای دندان‌های سالم و قوی مناسب هستند اما برای دندان‌هایی که دارای پوسیدگی‌های متعدد و مینای ضعیف هستند، مناسب‌ نیستند.


این دندان‌پزشک ادامه داد: خمیردندان‌های ضدحساسیت نیز در کم کردن حساسیت دندان‌ها به خصوص حساسیت طوق دندان‌ها موثرند. ماده موثر این خمیر دندان‌ها معمولا نیترات پتاسیم یا استرانسیوم و غیره است.

وی با بیان این که برای تهیه نوع مناسب خمیردندان‌های ضدحساسیت حتما باید با دندان‌پزشک مشورت شود، عنوان کرد: مصرف این نوع خمیردندان برای دریافت نتیجه مطلوب، باید طولانی باشد. تاثیر این خمیردندان‌ها در کاهش حساسیت در طولانی‌ مدت مشخص می‌شود و باید حداقل روزی دو تا سه مرتبه و هربار به مدت پنج تا 10 دقیقه روی دندان‌ها باقی بماند تا تاثیرگذار شوند.

این متخصص جراحی لثه و ایمپلنت با اشاره به نکات مهمی که هنگام خرید خمیردندان باید رعایت شوند، گفت: هنگام خرید خمیردندان باید به هدف خود از خرید آن دقت کنید. چنانچه دندان‌های کاملا سالمی دارید و معاینات سالیانه دندان‌پزشکی تاییدکننده این مطلب است، می‌توانید از خمیردندان‌های سفیدکننده به صورت مقطعی استفاده کنید. استفاده طولانی‌مدت از خمیردندان سفیدکننده به دلیل خاصیت سایندگی زیاد آنها توصیه نمی‌شود.

در معاینات دندان‌پزشکی مشخص شود که شما مستعد ابتلا به پوسیدگی دندان هستید و هدف شما کاهش پوسیدگی‌ باشد، بهتر است از خمیردندان‌های حاوی فلوراید که ضدپوسیدگی هستند، استفاده کنید. روی این خمیردندان‌ها کلمه ضدپوسیدگی یا Cavity Protection درج شده است.

کودکانی که قدرت کنترل بلع خود را دارند، افراد مسنی که داروهای فشارخون مصرف می‌کنند و افراد سیگاری که دچار خشکی دهان بوده و مستعد پوسیدگی دندانی هستند، می‌توانند از خمیردندان‌های حاوی فلوراید سود بیشتری برند.

اگر حساسیت شدید دندانی دارید و پس از معاینات دندان‌پزشکی مشخص شده که حساسیت دندانی به دلیل پوسیدگی و بیماری لثه‌ای نیست، بهتر است از خمیر دندان ضدحساسیت استفاده کنید.

وی همچنین با اشاره به خمیردندان‌های ضدجرم موجود در بازار افزود: خمیردندان‌های ضدجرم نیز در بازار موجود هستند که روی آنها عبارت ضدجرم درج شده است. این خمیردندان‌ها حاوی پیروفسفات هستند که از تشکیل جرم جدید بر روی دندان‌ها جلوگیری می‌کند، اما در حذف جرم‌های موجود هیچ نقشی ندارد.

در صورت تمایل به استفاده از این نوع خمیردندان و اگر در معاینات مکرر دندان‌پزشکی به شما گفته شده که دهان شما مستعد تشکیل جرم است، باید ابتدا جرم‌گیری کنید تا جرم‌های موجود در دهان‌تان تمیز شوند و سپس از این خمیردندان‌ها استفاده کنید.

و با اشاره به میزان خمیردندانی که در هر مرتبه مسواک زدن باید استفاده شود، عنوان کرد: برخلاف تبلیغاتی که به صورت روزمره دیده می‌شود، نباید تمام طول برس مسواک را پر از خمیردندان کرد. میزان زیاد خمیردندان موجب می‌شود که کف زیادی در دهان ایجاد شود که زمان مسواک زدن را کاهش می‌دهد.

فرد از حضور کف زیاد در دهان خود آزرده می‌شود و سریع دهان خود را خالی می‌کند. همچنین وجود کف زیاد در دهان موجب می‌شود که قسمت‌های زیادی از دندان‌ها با کف پوشیده شوند و فرد فراموش کند که آن سطوح را با مسواک تمیز کند.

بهتر است میزان خمیردندان به اندازه یک نخود یا پاک‌کن انتهای مداد باشد. می‌توانید از قسمت عرضی برس مسواک برای اندازه‌گیری میزان خمیر دندان استفاده کنید.

 

 

 

اصول مصرف خمیر دندان

 


نظر دادن

 

درباره ما

شرکت بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان پاسداران- خیابان گل نبی- خیابان ناطق نوری- بن بست حسینیان - پلاک 5
تلفن :  02122854162 _02122842073 _02122899194 _02122899193
تلفن سراسری: 72263_021
فکس: 02122854162
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه