ستون کناری سمت چپ

نخ دندان بهترین ابزار برای لبخندی سالم

نخ دندان بهترین ابزار برای لبخندی سالم

نخ دندان

سوال این است که هر دندانپزشک می پرسد: "آیا روزانه از نخ دندان استفاده می کنید؟" اگر پاسخ «نه» برای خواندن این مقاله آماده باشید.

اضافه کردن نخ دندان گام دیگری به روال بهداشت دهان و دندان شما می باشد، که به نظر می رسد استفاده روزانه 2 مرتبه جایز می باشد. توصیه دندانپزشک اضافه کردن نخ دندان به جعبه ابزار برای مراقبت از دهان می باشد. به علاوه، با استفاده از روش های مناسب، می توانید از هر رشته بیشترین استفاده را ببرید.

 

 

اهمیت نخ دندان

تصور کنید که فاصله بین دندان های شما کم باشد. این فاصله جرم می گیرد، و متأسفانه، دیگر شما آنها را نادیده می گیرید، و برای تمیز کردن کارتون سخت تر است که تمیز کنید. این همان چیزی است که وقتی میخواهید از بین ببرید، اتفاق می افتد: فضاهای بین دندان هایتان پلاک را جمع می کند، و سخت تر و سخت تر می شود تا آنها را تمیز نگه دارید. هنگامی که پلاک خارج از کنترل رشد می کند، ممکن است منجر به بیماری لثه شود.

انتخاب مناسب نخ دندان

گام اول در از بین بردن پلاک از فضای تنگ بین دندان های شما، پیدا کردن محصولی است که دوست دارید و بدون هیچ زحمتی استفاده می کنید. شما می توانید نخ دندان را در داروخانه ها خریداری کنید.

 

تکنیک نخ دندان

این راهنمای گام به گام برای درست استفاده کردن از نخ دندان:

با حدود 18 اینچ نخ دندان شروع کنید. با 3 اینچ در اطراف یک انگشت اشاره و 3 اینچ در اطراف انگشت خودتان در مقابل صورت.

 


نحوه استفاده از یک نخ دندان

12 تا 18 اینچ نخ دندان را انتخاب کنید.
یک قسمت از انتهای نخ دندان را در حدود پنج اینچ در حلقه نخی قرار دهید.
تحت هر دستگاه دندانپزشکی مانند پرانتز، نگهدارنده دائمی یا پل، نخ ریسی نخ را بردارید.
رشته ای را از نخ دندان و دندان به آرامی به عقب و چهارم و بالا و پایین به داخل بین دندان ها بردارید.
این فرآیند را تکرار کنید.


چنگ زدن بین انگشت شست و انگشت خود را به دست بیاورید و محکم بکشید.

به آرامی نخ دندان را بین دندان هایتان بچرخانید، از دندان های عقب خود شروع کنید و راه خود را به سمت جلو حرکت دهید.

هنگامی که نخ دندان، به سمت جلو یک شکل "C" در برابر یک دندان، حرکت فشار کشیدن و کشیدن به بالا و پایین، و سپس حرکت به یک منطقه جدید از نخ دندان و تکرار در دندان مخالف قبل از حرکت بین دو دندان بعدی.

پس از پایان کار، نخ دندان را از بین ببرید. با توجه به ADA، نخ دندان (Floss ) قابل استفاده مجدد نیست، و تاثیری در تمیزی برای دومین بار در از بین بردن پلاک دندانی ندارد.

 

نکات و ترفندها

ممکن است شما نخ دندانی را داشته باشید و بدانید که چگونه از آن استفاده کنید، ممکن است هنوز متوجه شوید که خودتان فراموش کرده اید بین دندان هایتان بعد از مسواک زدن تمیز کنید.


شما می توانید چند تکنیک مختلف را امتحان کنید تا ببینید آیا مسواک زدن قبل و بعد از این کار به حافظه شما کمک می کند یا خیر؟


بهترین زمان روز برای نخ دندان هر زمان که آن را در برنامه شما مناسب است.

ترفند این است که مطمئن شوید که هر روز قبل از رفتن به رختخواب، مثل مسواک زدن، وقتی از شما نمی گیرد. اگر نخ دندان مارک نخی را دوست نداشته باشید، نگران نباشید برای پیدا کردن یک اندازه، شکل و عطر و طعم که دوست دارید، داروخانه ها هست. دندانپزشک شما احتمالا به شما نمونه هایی می دهد اگر شما نمی خواهید یک جعبه جدید را فقط برای یک مورد تست کنید.

( Flossing ) نخ دندان به اندازه مسواک زدن مهم است؛ به همین دلیل است که دندانپزشک شما میخواهد که این بخشی از روال بهداشت دهان شما باشد. استفاده از آن چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. که حتی لثه ها و دندان ها از شما حالشون خوب میشه.

 

تعداد مراتب استفاده از نخ دندان را بیشتر کنید

 

آیا شما از نخ دندان اجتناب می کنید؟ آیا شما دارای پل دندانی یا نگهدارنده دائمی هستید؟

Flossing گام مهمی در حفظ مناسب بهداشت دهان و دندان است - نه تنها ذرات غذایی را از بین دندان هایی که مسواک شما نمی تواند برسد را از بین می برد، بلکه لک های خود را سالم نگه می دارد و باعث می شود پلاک را برای جلوگیری از ایجاد تارتار از بین ببرد.

از آنجا نخ دندان نقش مهمی در سلامت لثه ها ایفا می کند، انجمن دندانپزشکی توصیه می کند حداقل یکبار در روز دندان ها را با دست بمالید و حداقل دو بار در روز بشویید. برای کسانی که نیازهای خاصی دارند، دیدار با این توصیه می تواند دشوار باشد. از آنجا که مهم ترین ناحیه به نخ دندان، خط دندان است، یک نخ ریسی می تواند ابزار مهمی در کمک کردن نخ به آن فضاهای سخت در نزدیکی لثه باشد.

یک ( نخ دندان) یک ابزار ساده و یکبار مصرف است که در بخش مراقبت های دندان تقریبا در هر مواد غذایی و دارویی فروخته می شود. استفاده آسان با هر نوع نخی آسان است.
یک راه حل عملی برای اطمینان از اینکه شما بهترین را انتخاب کردین حس خوبی است برای بهداشت دندانتان.

 

 

نخ دندان


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir