ستون کناری سمت چپ

خاویار

خاویار

خاویار

خاويار يک ماده غذايي پرانرژي است که طعم و بويي بسيار خوشايند دارد.

به طور عمده پروتئين موجود در خاويار متشکل از اسيدهاي آمينه آرژنين ، هيستامين ، ايزولوسين ، ليزين و ميتونين است.
چربي موجود در خاويار نيز به دو دسته عمده تقسيم مي شود که عبارتند: "25 درصد کلسترول " و "75 درصد لستين".مصرف خاويار از ابتلا به بيماري افسردگي و بيماري هاي قلبي عروقي پيشگيري مي کند؛ چرا که در خاويار غلظت اسيدهاي چرب از نوع امگا 3بسيار بالاست.

به علاوه خاويار غني از ترکيبي به نام "ctacosand"است که نوعي الکل چرب با زنجيره بلند است و در بدن به اسيدهاي چرب تبديل مي شود.

اين اسيدهاي چرب به دست آمده در سنتز ميلين (پوشش سلول عصبي) نقش بسزايي ايفا مي کند. به همين دليل مصرف خاويار در سلامت سلول هاي عصبي بسيار موثر است.

در کشورهايي که ماهي و خاويار در عادات غذايي مردم جايگاه ويژه اي دارد، ميزان ابتلا به افسردگي بسيار کمتر از ديگر کشورها است.

وجود اسيدهاي چرب" امگا 3 " در خاويار مانع از افزايش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي مي شود. بعلاوه مصرف خاويار در پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي آرتريت رومائيد (التهاب مفاصل)، بيماري هاي دستگاه گوارش و بعضي از انواع سرطان بسيار موثر است.

خاويار از نظر عنصر آهن نيز غني است و به همين دليل مصرف آن در افراد مبتلا به کم خوني ناشي از فقر آهن نيز توصيه مي شود.

شرکت بنسر بر اساس روش های نوین و علمی، تولید محصولات خاویاری را برای پاسخگویی به نیازهای حوزه سلامت و بهداشت دهان و دندان در دستور کار قرار داده است و بر همین اساس محصولات خاویاری خود را با برند « بنسر» وارد بازار محصولات بهداشتی و آرایشی کشور ، نموده است.

خمیر دندان خاویار بانوان و آقایان

حاوی فلوراید و عصاره صددرصد طبیعی خاویار بوده که موثرترین عامل برای جلوگیری از التهابات دهان و لثه و ضد پوسیدگی دندان است.

تغذیه، نقش کلیدی در رشد دندان، سلامت لثه ها و مخاط، استحکام دندان ها و پیشگیری و کنترل بیماری های حفره دهان بازی می کند و خاویار به علت خواص ویژه تغذیه کنندگی که دارد می تواند منبع بسیار مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای دهان و دندان باشد.


رژیم غذایی یک اثر موضعی روی انسجام دندان ها دارد که نوع، شکل و تناوب مصرف غذا و مایعات اثر مستقیمی روی pH و فعالیت میکروبی دارند که می توانند پوسیدگی دندان ها را سریع تر کند.

- تغذیه بطور سیستمیک فرآیند رشد، حفظ و ترمیم بافت های دهان و دندان را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا تغذیه و رژیم غذایی بر حفره دهان اثر می گذارد و در حقیقت یک هماهنـــگی دائمی بین تغــــذیه و سلامت دهان و بیماری های مرتبط با نقش موادمغذی در رشد و نمو و حفظ ساختار دهان، استخوان و بافت ها وجود دارد.


- عصاره خاویار مملو از فسفر، پروتئین، اسید های چرب ( لیپدها و فسفولیپدها) و اسید آمینه (آرژنین،هیستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین) وهمچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین های A، C،E ، گروه B و ترکیب ارزشمند اسید فولیک بوده که به موجب این ترکیبات بیماری ها و التهابات ناشی از کمبود این ترکیبات برطرف می گردد.

- مصرف مواد غذایی سالم و پر از ویتامین روی سلامت کل بدن و به خصوص محیط دهان موثر است و بیماری های لثه به ویژه التهاب بافت های اطراف دندان ها در نیمی از بزرگسالان مشاهده می شود.

- تقریبا کمبود تمام ویتامین‌ها، محیط دهان را تحت تاثیر قرار می ‌دهد، کمبود ویتامین ث در دهان باعث ایجاد بیماری‌های لثه می شود و لثه به آسانی تحریک پذیر و خون چکان خواهد شد و همچنین ویتامین A رشد و ساخت سلول‌‌های پوستی و مخاط کمک می‌کند و در کسانی که کمبود ویتامینA دارند زخم‌های دهانی‌ هم دیرتر خوب می‌ شوند.

- ویتامین‌ها باعث می‌شوند که بافت لثه‌ها و مخاط دهان سالم بمانند و کمبود آنها علائم شدیدی در بافت دهان ایجاد می‌ کند.

- کمبود ویتامین ب شایع ترین نوع کمبود ویتامین است که بافت دهان را تحت تاثیر قرار می هد ، سوزش دهان از شایع ترین علامت های کمبود ویتامین ب می باشد و یکی دیگر از عوارض کمبود ویتامین ب ، زخم شدن گوشه لب هاست.

- علاوه بر این کمبود آهن ، سوزش دهان و زبان، عفونت‌های قارچی دهان، سرخی و تورم زبان،‌ زخم‌های دهانی و مخاط رنگ پریده دهان را موجب می شود.

- خاویار و فرآورده های آن در حد بسیار مطلوبی به کاهش و رفع این عوارض کمک می کند.

- خاویار سرشار از امگا 3 و 6 است و مصرف هر دو برای بدن ضروری است و التهابات اطراف دهان را بهبود می بخشد.

شرکت بنسر با تولید این محصول در راستای توسعه نوآوری و پاسخگویی به نیازهای بهداشتی جامعه وارد مدار تولید در بازار کشور شده است.

 

ارزش تغذیه‌ای و درمانی خاویار

خاویار سرشار از ویتامین‌ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی است. مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ـ 3 است لذا برای درمان بیماری‌های افسردگی و قلبی ـ‌ عروقی نافع است. خاویار سرشار از آهن بوده، به همین دلیل مصرف‌ آن به افراد مبتلا به کم‌خونی ناشی از کمبود آهن توصیه می‌شود. ویتامین‌های موجود در خاویار می‌تواند نیروی از دست رفته فرد را در دوره نقاهت بیماری پس از جراحی‌های بزرگ و بیماری‌های عفونی به وی برگرداند. این ماده غذایی گرانبها با تقویت سیستم ایمنی می‌تواند آثار بی‌هوشی ناشی از عمل جراحی را نیز رفع کند.

میزان انرژی‌زایی خاویار به ازای هر کیلوگرم معادل 2704 کالری برآورده شده است. سطح بالای پروتئین و اسید‌های آمینه ضروری خاویار می‌تواند برای تقویت ماهیچه‌ها و عضلات بسیار موثر باشد و چربی سودمند آن می‌تواند ناراحتی‌های اعصاب را التیام بخشد. بسیاری افراد خاویار را به صورت خام یا همراه تخم‌مرغ و آغشته به زرده میل می‌کنند. بعضی نیز آن را با نان و کره می‌خورند. خاویار انواع گوناگون سرخ، سیاه و طلایی دارد که در این میان سیاه آ‌ن باارزش‌تر است.

 


خاویار سرشار از ویتامین ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی است. مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ـ ۳ است لذا برای درمان بیماری های افسردگی و قلبی ـ عروقی نافع است. خاویار سرشار از آهن بوده، به همین دلیل مصرف آن به افراد مبتلا به کم خونی ناشی از کمبود آهن توصیه می شود. ویتامین های موجود در خاویار می تواند نیروی از دست رفته فرد را در دوره نقاهت بیماری پس از جراحی های بزرگ و بیماری های عفونی به وی برگرداند. این ماده غذایی گرانبها با تقویت سیستم ایمنی می تواند آثار بی هوشی ناشی از عمل جراحی را نیز رفع کند.

خاویار در واقع تخم ماهیانی به نام ماهیان خاویاری است. ماهیان خاویاری از خانواده تاس ماهیان بوده و پنج گونه ممتاز این ماهیان در دریای خزر زندگی می کنند که به ترتیب کیفیت عبارتند از: فیل ماهی، قره برون (ماهی خاویاری ایران)، ماهی خاویاری طلایی (چالباش)، ماهی شیپ و ماهی اوزون برون که نسبت به بقیه سبک وزن تر است. دریای خزر بزرگ ترین ذخیره خاویار جهان می باشد که بیش از ۹۰ درصد خاویار دنیا از آن تامین می شود. ارزش ماهیان خاویاری بیشتر بدلیل استفاده از تخم آنها است و کمتر به گوشت آنها توجه می شود. خاویار از جمله غذاهای گران در مناطق مختلف دنیا محسوب می شود. خاویار غذایی پرانرژی با طعم و بوی مناسب می باشد، گرچه سلیقه بعضی افراد بوی ماهی، مانند آن را نمی پسندد.

ویژگی های شیمیایی خاویار

- خاویار دان ۴۵تا ۵۳ درصد رطوبت و خاویار فشرده ۴۰تا ۵۰ درصد رطوبت دارد.
- میزان نمک در خاویار دان ۵/۳ تا ۵ درصد و در خاویار فشرده ۵تا۱۰ درصد می باشد،بنابراین میزان نمک در این غذا بالا می باشد.
- پروتئین موجود در خاویار متشکل از اسیدهای آمینه آرژنین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین و متیونین و چربی موجود در خاویار شامل ۲۵ درصد کلسترول و ۷۵ درصد لستین می باشد. معتقدند که مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به افسردگی و بیماری های قلبی عروقی بدلیل غلظت بالای اسیدهای چرب از نوع امگا ۳ موثر است.


نکته: میزان و وجود میکروب ها در خاویار حائز اهمیت است. معمولا آزمون های میکروب شناسی در آزمایشگاه های کنترلی صورت می گیرد تا از سلامت و بهداشت مناسب خاویار اطمینان حاصل شود. باکتری هایی مثل ایشریشیا، استافیلوکوکوس، سالمونلا، لیستریا، کلستریدیوم های احیا کننده و کپک و مخمر در خاویار مهم ترین مواردی هستند که باید کنترل شوند.
به دلیل بسته بودن محیط دریای خزر و وجود آلودگی های نفتی، کشاورزی و صنعتی احتمال آلودگی به آلاینده های شیمیایی و فلزات سنگین وجود دارد با این وجود تا کنون مسئولین میزان آلودگی را کمتر از حد مجاز استاندارد دانسته و خاویارها را مناسب برای مصرف تشخیص داده اند. آلاینده ها در صورت وجود در عضلات ماهی و تخم خاویار جای گرفته و پس از مصرف اثرات سوء خود را در مصرف کننده نشان می دهند.

 

 

 

خاویار


نظر دادن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. برند بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان پاسداران- خیابان گل نبی- خیابان ناطق نوری- بن بست حسینیان - پلاک 5
تلفن :  02122854162 _02122842073 _02122899194 _02122899193
تلفن سراسری: 72263_021
فکس: 02122854162
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه