ستون کناری سمت چپ

اهمیت خمیردندان

اهمیت خمیردندان

اهمیت خمیر دندان

 

خمیر دندان، دندان ها را پاک می کند، آنها را در برابر پوسیدگی دندان ها محافظت می کند،

 و آنها را سالم و جذاب نگاه می دارد، و همچنین نفس را تازه می کند.

 

نوع خمیر دندان و موارد استفاده آن


شما قبلا اهمیت مراقبت از دندان های خود را که شامل استفاده آنها دو بار در روز است را می شناسید. شستشو همراه با نخ دندان نه تنها مواد مخلوط و پلاک را از بین می برد بلکه همچنین دندان های شما را در برابر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه محافظت می کند.

اما مسواک زدن دندان هایتان فقط در صورت استفاده از خمیر دندان نیز مفید خواهد بود. این ممکن است کاملا واضح و روشن باشد اما افرادی هستند که به هر دلیلی از خمیر دندان استفاده نکنند. نوع انتخابی شما نیز مهم است.
دندانپزشکان توصیه می کنند که از خمیر دندان استفاده کنید، مخصوصا خمیر دندان فلوراید، زیرا این دندان ها نه تنها دندان ها را پاک می کند بلکه از آنها محافظت می کند.

مسواک زدن دندان ها با خمیر دندان، نخ ریسی کردن و استفاده از دهانشویه همه بخش های ضروری روزانه دندان پزشکی است که به دندان های سالم و زیبا نگاه می کند.

یک روش روزانه خوب برای حفظ سلامت دندان ها و لثه ها با مسواک زدن دندان ها شروع می شود. جنبه ای که معمولا نادیده گرفته می شود مسواک زدن با خمیر دندان است.

خمیر دندان دیگر فقط خمیر دندان نیست و فرمول های جدیدی به طور مرتب از شرکت های جدیدی که به بازار وارد می شوند و همچنین شرکت های قدیمی تاسیس شده که هرکسی از آنها آشنا است، به طور منظم منتشر می شود.
کار اصلی خمیر دندان کمک به مسواک زدن در پاک کردن پلاک است که می تواند بر روی دندان های شما ایجاد کند و باعث مسائلی چون گنگی ویتامین و پریودنتیت شود. با مواد غذایی که به دندان هایتان گیر کرده اند باکتری هایی که در دهان شما قرار می گیرند که یک فیلم بر روی دندان های شما می گذارد که در نهایت منجر به پوسیدگی دندان، حفره ها و از دست رفتن دندان می شود.

اکثر خمیر دندان ها حاوی فلوراید است که به تقویت مینای دندان ها کمک می کند و حفاظت بیشتری از محیط اسیدی ایجاد می کند که توسط باکتری ایجاد می شود، گرچه باید توجه کرد که فلوراید در دوزهای زیاد مسمومیت ایجاد می کند و باید از بلعیدن خمیر دندان اجتناب شود.

نوشابه های گازدار نیز یک عنصر رایج در بسیاری از خمیر دندان هستند، به خصوص کسانی که ادعا می کنند دندان هایتان را سفید می کنند. سودا پودر ثابت کرده است که در تمیز کردن و سفید کردن دندان هایتان ایمن و موثر است. قبل از اختراع خمیردندان های تجاری، نوشابه های گازدار، شایع ترین ترکیب مورد استفاده برای مسواک زدن دندان ها بود.

اگر شما یکی از افرادی هستید که دشواری در خوردن یا نوشیدن چیزهایی است که به علت حساسیت دندانهایتان بسیار گرم یا بسیار سرد هستند، احتمالا آگاه هستید که خمیر دندان مخصوصی برای کمک به این مشکل وجود دارد. و از دندانپزشک خود بپرسید یا یک خمیر دندان که مناسب نیازهای شما است توصیه می کند.

 

اهمیت خمیر دندان در مراقبت از دندان


خمیر دندان یکی از مهمترین دغدغه هایی است که برای مراقبت از دندان های شماست. اما آیا واقعا بخش مهمی از بهداشت دهان است؟ سازمان های حرفه ای دندانپزشکی مانند انجمن دندانپزشکی آمریکا معتقدند که خمیر دندان برای حفظ بهداشت دهان و دندان مهم است. خمیردندان مواد تشکیل دهنده فعال است که نه تنها تمیز کردن دندان، بلکه مبارزه با عوامل که منجر به بیماری لثه می شود. همانطور که مارک های بسیاری در بازار وجود دارد، ایده خوبی برای درک خمیردندان اولیه فراهم می کند.

 

فرمول خمیردندان


خمیر دندان یک محصول برای تمیز کردن دندان ها و حفظ سلامت دهان است. مواد تشکیل دهنده معمولا شامل ساینده های خفیف برای تمیز کردن دندان ها، مانند کربنات کلسیم یا سیلیس هیدراته می باشد. یکی دیگر از مواد مهم فلوراید است. فلوراید مملو از پوسیدگی و حفره های دندان است. فراتر از تمیز کردن و محافظت از دندان ها، مواد تشکیل دهنده دیگر برای خواص زیبایی شناسی مانند عوامل سفید کننده، عوامل ضخیم، رنگ ها، عوامل ضد خشک کردن و طعم دهنده ها اضافه می شوند. طعم ها مهم هستند، زیرا خمیر دندان مضر برای استفاده محدود است. طعم هایی مانند ذرت، دارچین و نعناع، علاقه مندی های مصرفی هستند و به احتمال بیشتری استفاده می شود.

انتخاب فرمول مناسب برای شرایط بهداشت دهان و دندان
مقدار زیادی از فرمول های خمیر دندان وجود دارند که به شرایط بهداشت دهان و دندان مختلف مربوط می شوند، از داشتن بیماری های لثه در جلسه تا برخورد با دندان های حساس یا تغییر رنگ. شاید شما نیاز به فرمول خاصی برای دندان های حساس دارید یا برای مبارزه با باکتری ها و بیماری های لثه.

 

چه چیزی در خمیر دندان است؟

هر روز صبح و شب شما مقدار کمی خمیر دندان را بر روی مسواک خود فشار می دهید. اما آیا تا کنون فکر کرده اید که در خمیر دندان چه چیزی باعث تمیز کردن دندان می شود؟ اکثر خمیر دندان مواد تشکیل دهنده مشترک دارند، هر دو فعال و غیر فعال است. مواد تشکیل دهنده فعال هستند که به مبارزه با حفره ها کمک می کنند و خطر بیماری لثه را کاهش می دهند. مواد تشکیل دهنده غیر فعال خمیر دندان طعم و بافت خود تامین میکند.

ساینده

اگر چه این عنصر نقش مهمی در خمیر دندان ایفا می کند، اما مواد ساینده از لحاظ تکنیکی یک ماده غیر فعال را در نظر گرفته اند، زیرا خطر ابتلا به حفره ها یا بیماری های لثه را کاهش نمی دهد. با این حال، خمیر دندان شما بدون تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. ساینده مواد تشکیل دهنده است که در واقع حذف مواد غذایی و لکه های از دندان.


ساینده ها در اصل بسیار خشن بودند و شامل چیزهایی مانند پوسته های خرد شده تخم مرغ، که توسط مصریان باستان استفاده می شد، و یا پوسته خرد شده صدف، که توسط رومی ها مورد علاقه بود. ساینده های امروز کمی شفاف تر هستند و معمولا شامل کربنات کلسیم، ژل های سیلیسیده خشک شده و اکسید های آلومینیوم هیدراته هستند. هدف از مواد ساینده در خمیر دندان مدرن است که سطح دندان ها را بدون خراشیدگی و یا مینای دندان شما آسیب برساند. این روزها، این یکی از دو پانچ خمیر دندان و مسواک شماست که به شما کمک می کند تا دندان هایتان را زیباتر کنید.

طعم

فلوراید و ساینده - این مواد ممکن است به شما در تمیز کردن و محافظت از دندان ها کمک کنند. آنچه آنها انجام نمی دهند طعم خوشمزه به تنهایی هستند. به همین دلیل است که شما به طور معمول چندین مواد مغذی را در خمیر دندان یافتید. طعم دهنده های خمیر دندان معمولا از مواد شیرین کننده مانند ساخارین یا سوربیتول می آیند. اگر چه این ترکیبات خمیر دندان را طعم شیرین می دهد، مهم است که توجه داشته باشید که این خمیر دندان حاوی قند نیست و بنابراین باعث نابودی دندان نمی شود.

رطوبت ساز

بعضی از آن عوامل طعم دهنده مانند سوربیتول، دو نقش را بازی می کنند. سوربیتول مانند یخچال عمل می کند، یک ماده ای است که باعث جلوگیری از دست دادن آب در خمیر دندان می شود. یک خیس کننده آب را در خمیر دندان ایجاد می کند، هنگامی که لوله را فشار می دهید، یک ماده خوب و صاف به دست می آورید. در کنار سوربیتول، نمونه های دیگری از روان کننده ها عبارتند از گلیکول و گلیسرول است.

پاک کننده ها

بهتر است برای شستشو دندان خمیر دندان بکار ببرید زیرا خمیردندان هنگامی که دندان هایتان را شستشو می دهید فوم به وجود می آید. یکی از رایج ترین مواد شوینده در خمیردندان، لوریل سولفات سدیم است.

 

 

 

 

 

 

اهمیت خمیردندان


نظر دادن

درباره ما

شرکت بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان پاسداران- خیابان گل نبی- خیابان ناطق نوری- بن بست حسینیان - پلاک 5
تلفن :  02122854162 _02122842073 _02122899194 _02122899193
تلفن سراسری: 72263_021
فکس: 02122854162
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه