ستون کناری سمت چپ

تاریخچه خمیردندان و مسواک در اروپا

تاریخچه خمیردندان و مسواک در اروپا

تاریخچه مسواک


ابزارهای مسواک زدن به 3000 تا 3500 سال قبل از میلاد آغاز می شود، زمانی که بابلی ها و مصری ها با خرد کردن انتهای شاخه ای از یک درخت یک مسواک ساخته اند. چینی ها "چوب جویدن" را ساخته اند که از شاخه های درختان معطر ساخته شده اند تا نفس را بسوزانند.

گمان می رود چینی ها اولین مسواک طبیعی خود را که از موی سر از خوک های خوابیده در قرن 15 میلادی ساخته شده اند، با موی های متصل به استخوان یا دسته بامبو، اختراع کرده اند. و وقتی که این طرح از چین به اروپا آورده شد، این طراحی اقتباس شده و اغلب از اسب های نرم تر استفاده می شود که بسیاری از اروپایی ها ترجیح می دادند که از پر استفاده کنند.


اولین مسواک طراحی مدرن تر ویلیام آدیدس در انگلستان در حدود 1780 ساخته شده بود - دسته از استخوان گاو حک شده بود و بخش برس هنوز از موهای خوک ساخته شده بود. در سال 1844، اولین براش 3 ردیف طراحی شد.

تا زمانی که دو پونت براش مسواک را اختراع کرد، موی های طبیعی تنها منبع مویی بودند. اختراع براش توسعه مسواک واقعا مدرن در سال 1938 آغاز شد و در دهه 1950 ساختارهای نایلونی مسواک نرم تر ساخته شد، همانطور که مردم این را ترجیح می دادند.

امروزه هر دو مسواک دستی و الکتریکی به شکل و اندازه های زیادی می آیند و معمولا از دستگیره های پلاستیکی و نیشکر ساخته می شوند. جدیدترین مدل مسواک شامل دسته ای است که مستقیما، زاویه ای، منحنی دارند و با استفاده از دستگیره ها و نواحی نرم به راحتی نگهداری و استفاده می شود. برس مسواک معمولا مصنوعی هستند و از نرمی تا بافت متنوع میباشند، اگر چه نسخه های ماندگاری سخت تر در دسترس هستند. سرهای مسواک کودکان بسیار کوچک برای اندازه های کوچکتر برای کودکان و بزرگسالان بزرگتر استفاده می کنند و از اشکال مختلف مانند مستطیل، مستطیل، بیضی شکل و تقریبا دور استفاده می شود.

اصول اساسی از زمانی که مصریان و بابلیان تغییر نکرده است - یک دسته برای گرفتن و ویژگی های شبیه به نوعی سوزنی است که با آن می توان دندان ها را تمیز کرد. در طول تاریخ طولانی خود، مسواک برای تبدیل شدن به یک ابزار علمی طراحی شده با استفاده از طرح های ارگونومیک مدرن و مواد بهداشتی که برای همه ما مفید است، تکامل یافته است.تاریخچه خمیردندان


اعتقاد بر این است که مصریان برای تمیز کردن دندان خود از یک خمیر در حدود 500 سال پیش قبل از مسواک اختراع شده است استفاده می کردند. یونانیان باستان و رومی ها و مردم در چین و هند برای اولین بار خمیر دندان را در حدود 500 سال پیش استفاده می کرند.

خمیر دندان برای درمان برخی از نگرانی هایی که امروز داریم استفاده می شود - حفظ دندان ها و لثه ها، تمیز کردن، سفید کردن دندان ها و نفس تازه کردن. مواد تشکیل دهنده خمیر دندان های باستانی بسیار متفاوت و متنوع بودند. عناصر مورد استفاده شامل پودر خاکستر گوساله ها و پوست تخم مرغ می سوزاندند و با پمک ترکیب می کردند.

یونانیان و رومی ها بیشتر ساییدگی داشتند و ترکیبات خمیر دندانشان شامل استخوان های خرد شده و پوسته های صدف است چینی ها از مواد مختلفی در خمیر دندان استفاده می کردند که جینسنگ، قارچ های گیاهی و نمک را شامل می شد.

توسعه خمیردندان مدرن تر از سال های 1800 آغاز شده است. نسخه های اولیه حاوی صابون بود و در دهه 1860 یک دانشنامه خمیردندان خانگی ساخته شده از زغال که دارای کربن اکتیو بود و مسواک چوبی را توصیف کرد.

پیش از دهه 1850 "خمیردندان ها" معمولا پودر بودند. در طول دهه 1850 یک خمیر دندان جدید در یک کاسه تولید شد که به نام خمیر دندان کرم شناخته شد و در سال 1873 کلگیت شروع به تولید انبوه خمیر دندان در قالب های پلاستیکی کرد. کلگیت خمیردندان خود را در یک لوله شبیه به لوله های خمیر دندان مدرن در دهه 1890 معرفی کرد.

تا بعد از سال 1945، خمیردندان حاوی صابون بود. پس از آن، صابون با مواد دیگر جایگزین شد تا خمیر را به یک خمیر نرم یا امولسیون مانند سولورید سولفات سدیم، یک عنصر رایج در خمیر دندان امروز تبدیل شود.

در نیمه دوم قرن بیستم خمیر دندان های مدرن برای کمک به پیشگیری یا درمان بیماری ها و شرایط خاص مانند حساسیت دندان ها توسعه یافتند. خمیر دندان های فلوراید برای جلوگیری از فساد در سال 1914 معرفی شدند. خمیر دندان با سایش بسیار کم نیز توسعه یافته و به جلوگیری از مشکلات ناشی از مسواک زدن بیش از حد کمک کرد.

پیشرفت های جدید در خمیر دندان شامل توسعه خمیر دندان های سفید کننده و خمیر دندان حاوی تریکوسان است که حفاظت بیشتری را در برابر پوسیدگی، بیماری پلاک، فک و ضعف بدنی ایجاد می کند.

امروز خمیردندانها معمولا فلوراید، رنگ آمیزی، طعم دهنده، شیرین کننده و همچنین مواد تشکیل دهنده ای را ایجاد می کنند که خمیر دندان را خمیر نرم، خمیر و ماندگی می نامند. خمیردندان های فردی همچنین ممکن است حاوی مقادیر خاصی از قبیل تریکلوسان در کلگیت کل باشد. خمیر دندان در لوله ها در سراسر جهان استفاده می شود و یک اختراع بسیار موفق بوده است.

 

 

 

 

 خمیردندان و مسواک در اروپا


نظر دادن

درباره ما

شرکت بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان پاسداران- خیابان گل نبی- خیابان ناطق نوری- بن بست حسینیان - پلاک 5
تلفن :  02122854162 _02122842073 _02122899194 _02122899193
تلفن سراسری: 72263_021
فکس: 02122854162
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه