تهران - خیابان ولیعصر - خیابان مهری - انتهای خیابان امان پور - کوچه یکم - پلاک 16 _ تلفن : 02126293503

ستون کناری سمت چپ

از نخ دندان بدانیم

از نخ دندان بدانیم

دندانپزشک شما همیشه توصیه می کند که روزانه از نخ دندان استفاده کنید،

طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا، نخ دندان برای حفاظت از سلامت دندان ها و حتی سلامت کلی شما بسیار مهم است. در اینجا چهار واقعیت سرگرم کننده در مورد نخ دندان  وجود دارد که شما را در مورد آن هیجان زده می کند:

نخ دندان در سال 1815 اختراع شد: در طی دوران ماقبل تاریخ شواهدی وجود دارد مبنی بر استفاده از موهای اسب و چوب برای تمیز کردن دندان ها، اما اولین دندان در سال 1815 توسط دندانپزشک جدید نیواورلئان، دکتر لووی اسپیر پارملی اختراع شد. او نخستین دندانپزشک بود که از استفاده از موضوع ابریشمی استفاده می کرد تا بقایای بین دندان ها را از بین ببرد.

نخ دندان می تواند از بیماری های قلبی جلوگیری کند. مطالعات بسیاری نشان می دهد که بیماری لثه به مسائل جدی سلامت مانند بیماری های قلبی مرتبط است. طبق آکادمی آمریکایی پریودنتولوژی، افرادی که دچار بیماری های لثه هستند تقریبا دو برابر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی دارند. نخ دندان از بین بردن پلاک ساخته شده در نزدیکی خط دندان شما کمک می کند تا بیماری لثه را از بین ببرید. اگر میخواهید یک زندگی طولانی تر و بهتر داشته باشید، فقط شروع به نخ ریسی کنید!

نخ دندان را می توان به عنوان یک ابزار آشپزخانه استفاده کرد و شما همچنین می توانید از نخ دندان برای کاهش مواد غذایی خاص مانند پنیر و کیک استفاده کنید.

همه چیز شما باید در مورد نخ دندان بدانید

کارشناسان دندانپزشکی، از جمله انجمن دندانپزشکی کانادایی و آمریکایی، به طور روزانه توصیه می کنند که از نخ دندان استفاده کنید  . دلیل ساده این است: نخ دندان ذرات غذایی و پلاک را حذف می کند که حتی بهترین مسواک نمی تواند این ذرات را از بین ببرد.

 

یک راه درست برای استفاده از نخ دندان وجود دارد

برای به حداکثر رساندن اثربخشی نخی خود، شما باید روال خود را به درستی انجام دهید. این که آیا شما از نخ ریسی معمولی یا یک "کمان" استفاده می کنید، این بدان معنی است که نخ را در امتداد دو طرف دندان خود قرار دهید.

پس از قرار دادن نخ دندان بین دندان ها، آن را به یک طرف بکشید. دندان را بالا و پایین بگذارید و بعد از طرف دیگر تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که نخ را تا سطح بالا ببرید تا ناحیه زیر لثه ها را بگیرید.

هنگامی که کاملا فشرده شده، دهان خود را با آب بشویید. بعد از آن با مسواک زدن و سپس استفاده از یک دهانشویه ضد عفونی کننده خوب استفاده کنید.

در ابتدا برخی از خونریزی ها را شگفت زده نکنید

شما تنها نیستید، اگر مدتهاست اجتناب کنید بعدها به مشکل میخورین بسیاری از مردم تصميم می گيرند که مسواک را کنار بگذارند و اميدوار باشند که مسواک زدن دو بار در روز کافی باشد. متاسفانه، این نیست

 

هیچ جایگزینی برای نخ دندان وجود ندارد

دهانشویه های با کیفیت و مسواک های فانتزی همه خوب و خوب هستند. این ابزارها می توانند به خلاص شدن از باکتری های مضر کمک کنند و دهان شما را سالم نگه دارند، اما آنها هیچ جایگزینی برای نخ ریسی روزانه ندارند.

فقط بافتن می تواند فاصله بین دندان های شما را بگیرد تا حداکثر مقدار پلاک را از بین ببرد و از حفره ها و پوسیدگی دندان جلوگیری شود. دهانشویه ضد عفونی قطعا کمک می کند، اما حداقل یکبار در روز نمی تواند آن را جایگزین نخ کند.

اگر شما نخی دندانی را انتخاب کنید که مناسب نباشد، مجبور نیستید با نخ دندان سنتی پیش روید. شما می توانید از نخ ریسی یا برس بین دندان استفاده کنید. این ها محصولات یکبار مصرف هستند که به شما کمک می کند که فاصله بین دندان هایتان را تمیز کنید اما اغلب کنترل بیشتری نسبت به نخ دندان قدیمی دارند.

 

 

 

 

 

نخ دندان


 43,    مقالات

نظر دادن

درباره ما

شرکت بهدیس تدبیر آتیه مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بهدیس تدبیر آتیه  با شـــعار " بهترین ها براي مردم ایران زمین " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب ، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

تماس

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - خیابان مهری - انتهای خیابان امان پور - کوچه یکم - پلاک 16 
تلفن : 02126293503
فکس: 02126293597
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه