ستون کناری سمت چپ

خمیر دندان ایرانی

خمیر دندان ایرانی

خمیردندان چگونه کار می کند؟

همه ما متوجه هستیم که مسواک زدن دندان هایمان با خمیر دندان برای دندان ها و لثه های سالم ضروری است.

شواهد نشان داده شده است که آدم های ماقبل تاریخ، دندان های خود را تمیز می کردند با استفاده از چمن های گیاهی به عنوان نخ دندان، اما آیا ما می دانیم که در خمیردندان چیست و کار آنها چگونه است؟

در مقاله "در مورد دندان هایمان" دیدیم که دندان ها از لایه ها تشکیل شده اند. آسیب به این لایه ها و لثه ها می تواند منجر به مشکلات دهان مانند پوسیدگی دندان شود. به طور خاص، لایه بیرونی مینا به طور مداوم تحت حمله قرار می گیرد و شکسته و یا آسیب دیده می شود و  با اسید حل می شود. پلاک دندان مخلوطی از باکتری است که به سطح دندان پیوسته است. باکتری از پلاک در دهان کربوهیدرات / قندهای ما را می خورند و دو چیز را تولید می کنند:

1. اسید - که به مینای دندان می خورد تا حفرات تولید کند
2. مولکول های گوگرد فرار - که می تواند نفس بوی ناخوشایند می دهد

خمیردندان حاوی مواد ساینده خفیف است که به صورت فیزیکی پلاک و مواد حاوی مواد غذایی را بدون آسیب رساندن به مینای دندان پاک می کند. اکثر خمیر دندان حاوی فلوراید است که از مینای دندان محافظت می کند. بعضی از آنها حاوی مواد ضد میکروبی برای کاهش پلاک است که می تواند منجر به تارتار و مشکلات بیشتر شود.

فلوراید چگونه کار می کند؟
به طور طبیعی در برخی از غذاها مانند چای، ماهی، سبزیجات و آب میوه یافت می شود، اما ورود آن به خمیر دندان یک پیشرفت عمومی بهداشتی است.

فلوراید عامل اصلی کاهش بروز پوسیدگی دندان بوده و در خمیردندان ها برای تقریبا 50 سال استفاده شده است.

این کار با ارتقاء یک واکنش شیمیایی در مینای دندان کار می کند که مواد معدنی جایگزین از جمله کلسیم را جذب می کند. فلوراید خود را به عنوان مینای دندان ضعیف شده توسط حمله اسید ترکیب می کند و دندان را به حملات اسید آینده مقاوم می کند.


چه مواد دیگری در خمیر دندان لازم است؟

هر کدام از خمیر دندان های فرموله شده متفاوت است، برای تجدید نظر به نیازهای مختلف مصرف کننده. با این حال، اکثر مواد زیر را شامل خواهد شد:

ساینده: این ها لکه ها و پلاک ها را حذف می کنند و دندان ها را له می کنند. آنها باید به اندازه کافی ساییده شوند تا این کار را بدون آسیب رساندن به مینای دندان در معرض آفتاب انجام دهند. نمونه هایی از جمله کربنات کلسیم، سیلیس و آلومینا هستند.

مواد شوینده: این عمل فوم را ایجاد می کند که باعث تخریب ضایعات مواد غذایی و پلاک باکتریایی و همچنین ایجاد حس راحت دهان می شود. مواد شوینده رایج، لوریل سولفات سدیم است.

رطوبت ساز (به عنوان مثال گلیسیرین): این خمیردندان بافت و رطوبت خود را حفظ کرده  تا خمیر دندان خشک نشود.
ضخیم کننده ها (مانند آدامس سلولز) نیز برای بافت استفاده می شوند. آنها هنگامی که از لوله / پمپ فشرده می شوند، خمیر دندان را کمک می کنند تا روی مسواک بمانند.

نگهدارنده ها: جلوگیری از رشد باکتری ها یا سایر میکروارگانیسم ها در خمیر دندان.

طعم دهنده و رنگ آمیزی: بدون طعم دهنده، خمیردندان طعم بی مزه میگیرد.

آیا استفاده از خمیر دندان فلوراید در کودکان امن است؟

فلوراید یک راه بسیار امن و موثر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است، بنابراین ماده ای مهم در خمیر دندان و دهانشویه است. این کار با ساخت مینای دندان (که سطح بیرونی سخت دندان است) با مقاومت بیشتری نسبت به اسیدهای تولید شده توسط باکتری هایی که روی دندان و لثه زندگی می کنند، کار می کند.

سطوح فلوراید در خمیر دندان ایمن هستند، اما توصیه این است که اجازه ندهید که بچه ها مقدار زیادی (مقدار کوچکی که به طور طبیعی بلعیده ایمن است) در یک زمان استفاده کنند (تنها مقدار نخود) اشتباه است. استفاده از فلوراید در خمیردندان  طبق قوانین برای محصولات آرایشی کنترل می شود که حداکثر سطح را می توان مورد استفاده قرار داد. با این حال، شناختی که مردم ممکن است به شدت در مورد این موضوع احساس کنند و باید انتخاب شخصی داشته باشند، خمیر دندان به طور گسترده ای در دسترس است که بدون فلوراید وجود دارد.

 

 

 

 خمیردندان 

 


نظر دادن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. برند بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان پاسداران- خیابان گل نبی- خیابان ناطق نوری- بن بست حسینیان - پلاک 5
تلفن :  02122854162 _02122842073 _02122899194 _02122899193
تلفن سراسری: 72263_021
فکس: 02122854162
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه