ستون کناری سمت چپ

تغذیه و دندان کودک شما

تغذیه و دندان کودک شما

کودکان نیاز دارند به یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای کمک به رشد و حفظ سلامت دندان، اما با انتخاب مواد غذایی و نوشیدنی همچنین می توانید خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و پر کردن تاثیر می گذارد.

قند بسیار (برای مثال، از کیک، بیسکویت، شیرینی، شیر، و دیگر غذاهای شیرین و نوشیدنی ها) می تواند باعث پوسیدگی دندانها شود. طول مدت این غذاها در دندان ها باقی می ماند و عامل اصلی آن پوسیدگی دندان است.

بهترین کاری که می توانید به عنوان یک والد انجام دهید این است که کودک خود را برای انتخاب غذاهای سالم تربیت کنید. در اینجا برخی از غذاهای دوستدار دندان برای خدمت به فرزندان خود، همراه با برخی از نکات دیگر:

میوه ها و سبزیجات: میوه ها و سبزیجات را به عنوان یک میان وعده عرضه کنید. بهترین میوه ها و سبزیجات حاوی حجم زیاد آب، مانند گلابی، خربزه، کرفس و خیار هستند.

مصرف کشمش را محدود کنید زیرا حاوی قندهای متمرکز است.

پنیر:  پنیر با همراه ناهار و یا به عنوان میان وعده، به خصوص پنیر چدار، گودا، پنیر کهنه سوئیس و دیگر، که کمک به جریان بزاق (بزاق به شستن ذرات غذا از دندان) کمک می کند.

 

اجتناب از، غذاهای جویدنی و چسبنده: کشمش، انجیر خشک، کافه ها، غلات، بیسکویت جویدنی، لوبیا ژله، کارامل، عسل، بلافاصله پس از داشتن این نوع تنقلات، نخ دندان استفاده کنید.

رفتار شیرین با وعده های غذایی، نه به عنوان میان وعده: اگر شما قصد به کودک خود را از هر شیرینی، آنها را به عنوان یک پودینگ را بلافاصله پس از غذا است. معمولا میزان بزاق در دهان در هنگام غذا افزایش می یابد و باعث می شود غذا را از دندان ها آسان تر بشوید. نوشیدنی غذا نیز کمک می کند تا ذرات غذا را روی دندان ها بشکنید، بنابراین انتخاب کنید که شیرینی نباشد.

کودکان خود را در عادت به خوردن چندین تنقلات که ممکن است دریافت کنید: فرکانس snacking بسیار بیشتر از میزان مصرف شده است. زمان بین وعده های غذایی به بزاق اجازه می دهد تا ذرات غذایی را که باکتری ها در معرض خطر ابتلا به آن هستند، شستشو دهند. خوراک سرپایی مکرر، بدون مسواک زدن بلافاصله پس از آن، فراهم می کند سوخت ثابت برای باکتری ها، که منجر به توسعه پلاک و پوسیدگی دندان است. سعی کنید کلاهک ها را تا آنجا که ممکن است محدود کنید و حداکثر تا یک یا دو روز دیگر. بعد از خوردن میان وعده، بلافاصله بعد از خوردن دندان برس بزنید.

غذاهایی که بدون قند یا شیرین نیستند خرید کنید.

اگر فرزند شما یک نوشیدنی در کنار تخت خود را در شب دوست دارد، مطمیناً آب را انتخاب کنید: بزاق دهان در خواب، به این معنی است که با انتخاب نوشیدنی شیرین شانس افزایش پوسیدگی اتفاق می افتد.

ارائه آب به کودک خود به جای یک نوشیدنی گازدار

آب میوه ها و نوشابه های گازدار حاوی قند و آب میوه یا نوشابه های گازدار که آنها می گویند شکر رایگان هستند، بسیار اسیدی، که سطح خارجی دندان باعث ساییدن و هنگامی که مواد غذایی اضافه شود بیشتر حساس به پوسیدگی است. در صورتی که آب به دندان ها آسیب نمی رساند و کمک می کند تا هر ذره ای از مواد غذایی که ممکن است به دندان ها چسبیده باشد دور شود.

منابع خوبی از کلسیم را در رژیم غذایی فرزندتان تهیه کنید تا دندان های قوی ایجاد کنید: منابع خوب شامل شیر، اسفناج و ماست می باشد.

 

 

 

 

تغذیه دندان


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir