ستون کناری سمت چپ

نخ دندان

نخ دندان

دندان سالم نیاز به روال مناسب بهداشت دهان در خانه دارد. انجمن دندانپزشکی آمریکایی (ADA) پیشنهاد می کند حداقل دو بار در روز به دندان  خود برسید و بین دندان ها را حداقل یک بار در روز تمیز کنید. این کمک می کند تا پلاک، باکتری و ذرات غذا را حذف کند تا دندان ها و لثه ها را سالم نگه دارد.

اکثر بیماران می توانند مسواک زدن دو بار در روز را کنترل کنند، اما هنوز هم با تمیز کردن بین دندان ها مبارزه می کنند. این می تواند از عدم وجود زمان، راحتی یا توانایی باشد. خوشبختانه ابزارهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اکثر مردم با نخ دندان آشنا هستند، اما نمی دانند گزینه های دیگری وجود دارد. اگر دائما تمیز کردن بین دندان ها مبارزه کنید، یکی از این پاک کننده های بین دندان ها ممکن است یک جایگزین عملی باشد.

نخ دندان

این یک رشته انعطاف پذیر، اغلب مومی از رشته های پلاستیکی یا نایلونی است. این کار به طور مکانیکی پلاک و مواد غذایی را بین دندان هایتان جابجا می کند. این در واقع ضخامت، پوشش و طعم های مختلفی دارد. شما حتی می توانید انتخاب های سازگار با محیط زیست با پارچه های ابریشم زیست تخریب پذیر و تجدید آمیخته شده را انتخاب کنید. 

 

نحوه استفاده از نخ دندان

مراحل زیر را دنبال کنید:

 

در حدود 18 اینچ از نخ ریسی را بکشید

بیش از حد در اطراف انگشتان دست قرار دهید

پوسیدگی بین انگشت شست و انگشتان انگشتان هر دو دست را نگه دارید

نخ را به آرامی بین دندانها بچرخانید، آن را به لثه نکشید

شکل دادن نخ را بر روی لبه یک دندان به شکل "C" شکل دهید

برای تمیز کردن منطقه از حرکات ملایم بالا و پایین استفاده کنید

نخ ریسی را به آرامی به لانه زنبوری

با هر سطح هر دندان تکرار کنید

پس از اتمام، دهان خود را بشویید و نخ را دور بریزید

چگونه می توانم دندان ها را روی دندان هایم بچسبانم؟

 

جوانب مثبت و منفی نخ دندان

Floss (نخ دندان) می تواند بین سه گانه فضایی با سهولت مناسب باشد و نیازی به روان کننده نیست. شما می توانید آن را بدون آینه و بدون غرق استفاده کنید. با طناب کمبود شانس آسیب به بافت نرم حتی با فشار بیش از حد وجود دارد. این گزینه نیز استریل است، زیرا شما فقط یک قطعه از یک نخ را یک بار قبل از پرتاب کردن آن استفاده می کنید. بیماران می توانند کل قسمت هر دندان را تمیز کنند و نه فقط دندان ها با شکاف بین آنها. Floss عالی برای سطوح مسطح، اما نه برای concavities بین دندان است. همچنین، برای بسیاری از افراد، با توجه به فقدان تحرک و یا لوازم دندان، نخ ریسی آسان نیست. Floss می تواند پشت یک پوشش مومی که می تواند پلاک بیشتری داشته باشد را ترک کند. و هرچند گزینه ارزان تر، نخ دندان نیز فریبنده است. یک نفر در طول عمر حدود 5 مایل از نخ را می پوشاند اگر هر روز عادت را حفظ کند.

 

آیا باید با استفاده از نخ دندان موم شده یا موم نشده استفاده کنم؟

 

انتخاب آب

همچنین به عنوان آبیاری دهان و یا آب جراحی دندان شناخته می شود، این دستگاه از یک جریان قدرتمند آب برای تخلیه پلاک و باکتری استفاده می کند. این ها از جریان آب پالسی بین 5 تا 90 psi فشار استفاده می کنند. آنها شامل یک مخزن و پمپ، دسته ای با یک دکمه برای آزاد کردن آب و نوک برای هدایت جریان جریان انسانی است.

 

نحوه استفاده از آب

این ها مراحل زیر است:

مخزن را با آب گرم پر کنید و روی پایه قرار دهید

نوک راست را انتخاب کنید و به دسته بزنید

با کمترین فشار با کنترل فشار شروع کنید و راه خود را تا فشار متوسط ​​کار کنید

بر روی سینک قرار دهید و نوک را داخل دهان قرار دهید

واحد را روشن کنید

شروع به تمیز کردن دندان های شکمی بالا و اطراف آن کنید

نوک هدف را در یک زاویه 90 درجه درست در بالای زنجیر قرار دهید

راه خود را به جلو بکشید، به طور مختصر بین دو دندان کار کنید

تکرار با دندان های پایین

 

جوانب مثبت و منفی انتخاب آب

انتخاب آب اغلب گزینه ای شیک تر است و دو برابر موثر در کاهش خونریزی لثه ای است. این پلاک دندان را حذف می کند، هر چند نه به طور موثر به عنوان نخ دندان، و خطر ابتلا به لثه را کاهش می دهد. دندانپزشکان اغلب این دستگاه را برای بیمارانی که دارای چندین ترمیم بزرگ، ارتودنسی یا کسانی هستند که با روده معمولی مبارزه می کنند توصیه می کنند. همچنین برای بیماران مبتلا به بیماری لثه مزمن یا حساسیت لثه نیز مفید است. با این حال، این محصولات در مقایسه با نخ بسیار گران است. شما باید نوک را هر 3 تا 6 ماه تغییر دهید. آنها همچنین برای یادگیری نحوه استفاده از آن کثیف هستند، زیرا آب می تواند در همه جا اسپری شود. در نهایت، اگر در فشار بیش از حد بالا استفاده شود، انتخاب آب می تواند به طور غیرمستقیم مواد غذایی را عمیق تر به داخل بافت نرم افزوده و به جای آن از بین برود.

 

برس بین دندانی 

این اغلب یک قلم نازک، مخروطی یا دور شکل با سر کوچک است. موی سر به یک سیم نازک متصل شده به یک دسته کوچک و یا منحصر به فرد شکل، کمک می کند تا به راحتی بین دندان تمیز کنید. برس ها به اندازه های مختلف می آیند و طراحی شده اند و به راحتی بین دندان ها ساخته می شوند. قلم مو باید صاف و بدون نیاز به زور یا احساس تنگ باشد. اگر کوچکترین قلم مو مناسب بین دندان ها نباشد، بیمار باید از نخ دندان استفاده کند. بسته به میزان فضای بین دندان ها، بیماران ممکن است از یک اندازه برای دندان های جلو استفاده کنند و اندازه های مختلفی برای دندان های عقب داشته باشند. یک برس دندانپزشکی بسیار شبیه یک برس دندان عادی است. بیماران بعد از مصرف آن را شستشو می دهند و زمانی که موهایشان از بین می رود، آن را جایگزین کنید.

  

 

 

 

نخ دندان 


نظر دادن

درباره ما

شرکت بنسر مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بنسر با شـــعار " با لبخند زندگی کنید " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

آدرس: تهران - خیابان شریعتی  - خیابان پابرجا - خیابان جلیلی - بن بست نسترن - پلاک 7
تلفن : 02122649297
فکس: 02122643403
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه