تهران - خیابان ولیعصر - خیابان مهری - انتهای خیابان امان پور - کوچه یکم - پلاک 16 _ تلفن : 02126293503

ستون کناری سمت چپ

مراحل ارتودنسی دندان

مراحل ارتودنسی دندانفک و دندان برخی از کودکان، به شکل صحیحی رشد نمی‌یابد. مشکلات بد قرار گرفتن دندان‌ها شامل نامرتبی و کج بودن دندان‌ها، بی‌نظمی دندان‌ها و عدم انطباق ردیف دندان‌های پایین و بالا (دو قوس دندان‌ها) می‌باشد.

این مشکلات ممکن است به دلیل آسیب به دندان‌ها یا استخوان‌های صورت، مکیدن مکرر انگشت شست، یا به دلایل ناشناخته‌ای ایجاد شود.

مراقبت های اولیه برای دندان استفاده از یک خمیر دندان خوب و مناسب که توصیه ما برای شما استفاده از خمیر دندان ذغالی بنسر است.

افراد ممکن است برای مشکلات مختلفی نیاز به طی مراحل انجام ارتودنسی داشته باشند، از جمله:

جلو آمدن دندان‌های جلو: ارتودنسی دندان نه تنها باعث بهبود ظاهر بیمار می‌گردد، بلکه از دندان‌ها در برابر ضربه و آسیب نیز محافظت می‌کند. افراد مبتلا به جلو آمدگی دندان‌ها به احتمال زیاد در ورزش، سقوط و غیره دچار آسیب خواهند شد.
شلوغی و نامرتبی دندان‌ها: اگر فک بیمار باریک باشد، ممکن است فضای کافی برای تمام دندانها وجود نداشته باشد. در چنین مواردی متخصص ارتودنسی ممکن است یک یا چند دندان را خارج کند تا برای دندان‌های دیگر فضای کافی ایجاد شود.

مرحله اول
متخصص ارتودنسی اقدامات زیر را برای تشخیص مشکل و تهیه طرح درمانی مناسب انجام می‌دهد:

عکس گرفتن از صورت و دهان
گرفتن عکس رادیولوژی از دندان‌ها و فک
قالب گرفتن از دندان‌ها و لثه‌ها
تمام این اقدامات کاملاً بدون درد است و می‌توان تمام آنها را در یک جلسه انجام داد. متخصص ارتودنسی طرح درمانی مناسب را پس از ارزیابی اولیه و تکمیل اطلاعات تهیه می‌کند.

مرحله دوم
متخصص ارتودنسی بهترین طرح درمانی را براساس معاینه اولیه، عکس رادیولوژی و قالب‌های گرفته شده از دندان‌ها ارائه می‌دهد و چنانچه شرایط مناسب باشد، ارتودنسی نامرئی دندان را برای ردیف و مرتب کردن دندان‌ها پیشنهاد می‌دهد؛ توجه داشته باشید که تقبل قیمت ارتودنسی نامرئی برای تمام بیماران مناسب نیست.

در صورت ضرورت انجام ارتودنسی، متخصص ارتودنسی بریس را روی دندان‌ها قرار می‌دهد و دستورات لازم را برای مراقبت از ارتودنسی به بیمار اعلام می‌کند.

مرحله سوم
بیمار باید در طول دوره درمان به طور مرتب برای تنظیم بریس و اطمینان از عدم وجود مشکلات ارتودنسی مانند شکستن یا شل شدن سیم‌ها و کش‌ها به کلینیک مراجعه کند.

مرحله چهارم
پس از آن که دندان‌ها ردیف و مرتب شد، متخصص ارتودنسی بریس را باز می‌کند و دندان‌ها جرم‌گیری می‌شود.

مرحله پنجم
اکثر بیماران باید پس از اتمام درمان از نگهدارنده بعد از ارتودنسی (ریتینر) استفاده کنند تا دندان‌ها در موقعیت جدید بماند و لبخند زیبای به دست آمده در درازمدت حفظ شود.
خمیردندان ذغالی بنسر


نظر دادن

درباره ما

شرکت بهدیس تدبیر آتیه مفتخر است محصـولات آرایشـی و بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهی و مفید براي پوسـت ، مو و بدن عرضه نماید. شرکت بهدیس تدبیر آتیه  با شـــعار " بهترین ها براي مردم ایران زمین " همواره سعی در ارتقاء کیفیت محصـــولات خود و ارایه آنها با قیمت بسیار مناسب ، دارد .

            

چرا بنسر رضایتمندی مشتریان

85%

رضایت از کیفیت

91%

در دسترس بودن محصولات

88%

بسته بندی

77%

اطلاع رسانی

95%

فروش آنلاین

تماس

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - خیابان مهری - انتهای خیابان امان پور - کوچه یکم - پلاک 16 
تلفن : 02126293503
فکس: 02126293597
ایمیل: info@bencer.ir
 

عضویت در خبر نامه