دهانشویه کلرهگزیدین

دهانشویه کلرهگزیدین بنسر :


به علت داشتن مواد کلر هگزیدین گلوکونات و پلی اتوکسیلید کاستراویل برای  رشد باکتری ها در دهان محدودیت ایجاد می کند و  در درمان عفونت ها و التهابات لثه و زخم های دهان بسیار موثر بوده و اثرضد میکروبی قوی دارد و علاوه بر این مصرف این دهان شویه برای افراد دچار بوی بد دهان ( هالیتوزیس) بسیار مناسب می باشد و عموما قبل و بعد از جراحی استفاده می شود.
زمان استفاده از این دهانشویه بعد از مسواک و قبل از خواب می باشد و بهتر است پس از استفاده از آن تا نیم ساعت چیزی خورده نشود. از مزایای کلر هگزیدین اتصال و چسبندگی محکم آن به اغلب نواحی دهان می باشد که باعث می شود این ماده پس از مصرف به تدریج و آهسته آزاد گردد و در یک محدوده زمانی، دائما محیط ضد میکروبی در دهان فراهم آورد.

دهانشویه‌ حاوی کلرهگزیدین با غلظت ۰٫۲ درصد یکی از ضد عفونی کننده‌هایی است که معمولاً برای مراقبت‌ بهداشتی دهان و دندان تجویز می‌شود. این محلول‌ مدتهاست که به عنوان یک استاندارد طلایی در میان دهانشویه‌های ضدعفونی کننده دهان و دندان شناخته شده‌ است و برای مبارزه با باکتری‌ها‌ و قارچ‌های دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دهانشویه کلرهگزیدین اغلب قبل از جراحی و یا پس از آن، زمانی که بار باکتریایی در محل جراحی با روش‌های دیگر کاهش نمی‌یابد و یا هنگامی که مسواک زدن برای بیمار دشوار است، به عنوان یک درمان مکمل کوتاه مدت و یا به عنوان جایگزینی برای مراقبت‌های روازنه بهداشت دهان و دندان تجویز می‌شود. همچنین در درمان فوری زخم‌های دهان و عوارض فرسایشی مخاط دهان، به منظور جلوگیری از عفونت ثانویه‌ای که ممکن است روند درمان را کندتر سازد، تجویز می‌شود. این دهانشویه‌ همچنین برای رفع بوی بد دهان ناشی از تجمع گسترده‌ باکتری‌های آزاد کننده گوگرد در سطح پشت زبان (یک سوم انتهایی آن) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محلول دهانشویه کلرهگزیدین یک محلول ضد میکروبی وسیع الطیف است.

 

توضیحات

 • یکی از دهانشویه های پرمصرف است که در دندانپزشکی برای درمان عفونت های دهان زخم های دهان و لثه به کار می رود.
 • بر طیف وسیعی از باکتریهای گرم مثبت و منفی و همچنین برخی از قارچ‌ها و برخی از ویروس‌ها از جمله ویروس مولد ایدز و هپاتیت موثر است.
 • به صورت محلول موضعی کاربردهای غیردهانی نیز دارد.

دوز مصرفی

اثر بخشی این دهان شویه به دوز مصرف آن بستگی دارد و نه به غلظت آن.

دوز درمانی دهان‌شویه مصرف ۱۰ میلی‌گرم تا ۲۰ میلی‌گرم از دهان شویه با غلظت 0/2 درصد تا 0/12  درصد می باشد. کاربرد آن دوبار در روز (بعد از صبحانه و قبل از خواب) از محلول 0/2% می‌باشد که به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در دهان نگاه داشته می شود.

نحوۀ استفاده :

دهان شویه کلرهگزیدین را نیم ساعت پس از مسواک زدن استفاده شود که حداکثر قدرت ضدباکتریایی خود را حفظ نماید. 

درمان :

 • پلاک های دندانی
 • جرم دندان
 •  پیشگیری از پوسیدگی 
 •  ژنژویت
 •  استئوماتیت
 •  زخم های آفتی
 • عفونت لوزه ها
 • فارنژیت و عفونت های خفیف حلق و دهان

 

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir