ستون کناری سمت چپ

بریج یا ایمپلنت ؟ با کدام راه حل جای خالی دندان را پر کنیم؟

بریج یا ایمپلنت ؟ با کدام راه حل جای خالی دندان را پر کنیم؟

با هردو روش ایمپلنت و بریج می توان از مشکل بی دندانی خلاص شد اما در بین این دو گزینه انتخاب صحیح کدام است؟

 

در تصویر بالا جای خالی یک دندان ترمیم شد.این کار با دو روش ممکن می شود. با روش بریج و با روش ایمپلنت

دندان بریج از روش های قدیمی برای رفع بی دندانی می باشد . دندان بریج، دندانی ساخته شده از پروتز است که با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین دندان خالی به شکل یک پل قسمت خالی را پر می کند.چون دندان های پایه ( در دوطرف ) به همراه دندان پل روکش می شوند نمی توان به راحتی بریج بودن یک دندان را تشخیص داد. بعضی از مواقع بریج تنها از یک طرف پایه دارد.

در گذشته بریج تنها گزینه ممکن بود اما امروزه ایمپلنت جایگاه ویژه ای دارد. بریج فقط جای خالی دندان را درگیر نمی کند بلکه دندانهای مجاور نیز باید آماده سازی و تراشیده شوند تا آماده قرارگیری بریج (به عنوان تکیه گاه پروتز مصنوعی) شوند. اما در مورد ایمپلنت فقط یک پروتز محکم و بادوام و دائمی در فک جایگذاری می شود و دیگر کاری به دندانهای مجاور ندارد.

Bridge or implant? With which solution do we fill the tooth vacancy? 

اگر بین دندان کشیدن و زمان ترمیم بیش از یک سال بگذرد باعث تحلیل استخوان فک می شود. هرچقدر این فاصله طولانی تر شود استخوان فک کوتاه تر می شود که این  امر باعث محدودیت در استفاده از ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته خواهد شد. در صورت وقوع چنین اتفاقی ، روش بریج راه حل مناسبی خواهد بود .


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir