ستون کناری سمت چپ

نخ دندان ودندان پزشکی

نخ دندان ودندان پزشکی

مسواک زدن به تنهایی حدود 50% از پلاک درون دهان را پاک می کند. تحقیقات نشان داده است

هنگامی که مسواک زدن با نخ دندان کشیدن انجام شود حدود 70% از پلاک پاک می شود. نخ دندان کشیدن به شما امکان می دهد مناطقی که دسترسی به آنها با مسواک مشکل می باشد را پاک کنید خصوصا بین دندان و زیر خط لثه که پلاک دندان در آنجا جمع می شود. پاکسازی با دقت باقیمانده مواد غذایی بین دندانها برای بیمارانی که دارای لوازم ارتودنسی، ایمپلانت و پل در دهان می باشند بسیار اهمیت دارد. انتخاب نخ دندان بر اساس نیاز و سلیقه فردی انجام می شود.


روش کشیدن نخ دندان:

ابتدا مهم این است نخ دندانی را پیدا کنید که مناسب مطابق با نیازهای خاص شما باشد.

1. حدود 15 تا 20 سانتی متر نخ دندان را در دست گرفته و انتهای آن را دور انگشت میانی هر دست بپیچانید. با استفاده از شست و انگشت اشاره هر دست بخشی حدود 5/2 تا 5 سانتی متر را گرفته و آن را با کمک شست بین دندان بالا وارد کنید.
2. در حالیکه بخشی از نخ دندان (حدود 5/2 تا 5 سانتی متر) را محکم بین انگشتان خود گرفته اید، با استفاده از انگشتان اشاره آن را وارد سطوح تماس دو دندان پایین کنید.
3. به آرامی نخ دندان را به صورت زیگ زاگ بین دندانها حرکت دهید. نخ دندان را روی لثه ها نکشید. این کار باعث می شود به لثه های خود صدمه بزنید. نخ دندان را از روی کل دندان عبور دهید.
4. با استفاده از حرکت رو به بالا و پایین، نخ دندان را روی سطح دندان و خط لثه حرکت دهید.

نخ دندان در موارد زیر بسیار مفید است:

• برای مناطق تنگ بین دندانهای طبیعی.
• در مواردی که ایمپلانت وجود داشته باشد.
• هنگامی که پروتز دندانی روی دندانهای طبیعی یا ایمپلانت وجود داشته باشد یا لوازم ارتودنسی در دهان قرار داده شده باشد.


آیا باید دندانهای خود را نخ دندان بکشم؟

بلی، شما باید از نخ دندان استفاده کنید. مسواک زدن به تنهایی فقط 3 بخش از 5 بخش سطح دندان را تمیز می کند. سطوح بین دندانها که مسواک به آنها دسترسی ندارد مناطقی هستند که اغلب بیماریهای پریودنتال اغلب شروع می شوند.

عادت کردن به اینکه هر روز نخ دندان استفاده کنم برایم سخت است

برای همه ما برخی از عادات به انجام برخی کارها مشکلتر از کارهای دیگر است. البته بهترین راه برای عادت کردن به انجام کاری فراگیری آن در دوران کودکی است. برای بزرگسالان کشیدن نخ دندان مهمتر از مسواک زدن است. در اینجا برخی از مواردی که ممکن است کمک کنند آورده شده اند: مطمئن شوید که نخ دندان را همیشه همراه خود می برید. آن را در اتومبیل، در کیف، داخل تقویم روزانه، در حمام یا هر کجا که معمولا به آنجا می روید بگذارید. سبک زندگی معمولاً ما را از خانه دور نگاه میدارد، پس نخ دندان در کابینت دست شویی ممکن است بیش از حد برای استفاده ما دور باشد. برای 21 روز نخ دندان بکشید و روز بیست و دوم این کار را انجام ندهید. معمولا بیماران می توانند تجمع پلاک را بین دندانهایشان در روز بیست و دوم حس کنند. سپس مجددا روز بیست سوم کشیدن نخ دندان را آغاز کنید. از نخ دندانی که کار با آن در دهانتان آسان می باشد و به سادگی تکه تکه نمی شود استفاده کنید. نخ دندانهای در برابر پارگی مقاوم بوده و بین دندانها را بسیار خوب تمیز می کند.

کمک کننده های مفید برای نخ دندان کشیدن 

- روش حلقه

یک تکه ای از نخ دندان را در حدود 50 سانتیمتر بلند کنید، هر دو را به هم بچسبانید و یک گره دوتایی را بسازید. سعی کنید یک حلقه را ایجاد کنید که نسبت به چهار انگشت نسبتا نزدیک است. اگر حلقه بیش از حد بزرگ باشد، نخ دندان برای کنترل دشوار است. فقط باید حداقل فاصله بین انگشت شست و انگشت انگشتی وجود داشته باشد و این به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به سفت کردن به راحتی  نخ دندان را کنترل کنید. با استفاده از این حداقل فاصله، شما هم اکنون می توانید دندان ها را با خیال راحت کنترل کنید.

 آیا برای دندان های طبیعی یا ایمپلنت نخ دندان لازم است؟

دندانهای جلو، به ویژه پایین، اغلب بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. بنابراین نزدیک نیست که حتی برس دندان مصنوعی را نمی توان مورد استفاده قرار داد. نخ دندان در مواردی مانند این کاملا مناسب است. نخ دندان همچنین می تواند برای مراقبت ایمپلنت مفید باشد. موضوع فلزی برای این توصیه می شود، اما همیشه به یاد داشته باشید که آن را به درستی و با دقت استفاده کنید.


تاج، پل، ایمپلنت و همچنین پرانتز - همه آنها در هنگام تمیز کردن چالش های بسیار خاصی را نشان می دهند. بنسر در حال حاضر دارای یک نخ دندان بسیار خاص است.

 

 

 

نخ دندان 


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir