ستون کناری سمت چپ

پوسیدگی و تخریب دندان با تنقلات

پوسیدگی و تخریب دندان با تنقلات

تاثیر تنقلات بر دندان

نوشیدنی های محبوب در اسید بسیار زیاد است و این اسیدیته می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

هنگامی که آسیب دیده شود، به کمک دندانپزشک خود نیاز دارید تا آن را تعمیر کنید تا بیشتر از بین نرود. دندان های شما قوی هستند، اما در صورت رعایت نکردن آنها ناپدید می شوند. 

خطرات نوشیدنی های اسیدی

نوشیدنی هایی با سطح pH بالا می تواند انواع مشکلات بهداشت دهان را ایجاد کند، اما وقتی شروع به خوردن آنها در لایه سخت و بیرونی دندان های خود می کند، شروع می شود.

فرسایش مینا مشکلی است، زیرا مینای دچار تخریب شده نمی تواند رشد کند. بر خلاف سایر مواد موجود در بدن شما، مینای دندان هیچ سلول زنده ندارد، بنابراین هیچ راهی برای درمان آن وجود ندارد.

هنگامی که مینای دندان شما فرسوده می شود، دنتین حساس و زرد رنگ در زیر قرار دارد. به همین دلیل است که دندان های شما وقتی که از آنها مراقبت نمی کنید، دچار تغییر رنگ می شوند. اما عدسی در معرض دودستگی فقط در معرض کمبود لوازم آرایشی نیست.

همچنین می تواند به شرایط دردناک دندانی مانند حساسیت دندان منجر شود. افرادی که دارای دندانهای حساس هستند هنگام خوردن یا خوردن غذاهای گرم، سرد، شیرین، اسیدی و تند و نوشیدنی دچار درد میشوند و در بلندمدت میتوانند اثرات نامطبوعی روی رژیم غذایی خود داشته باشند.

نوشیدنی های اسیدی

مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی سودا هیچ تاثیری بر دندان نسبت به سودا معمولی نیست. اگر چه آن بدون قند است، اگر شما آن را به طور منظم بنوشید،حتی مقدار کم به طور شگفت آور به مینای دندان آسیب می رسانید. 

مقدار کمی از سودا می تواند به دندان های شما آسیب برساند. طبق گفته موسسه ملی بهداشت (NIH)، به اندازه یک لیوان روزانه با آسیب همراه است.

از آنجا که آب میوه های مرکب حاوی ویتامین ها و مواد معدنی سالم هستند، ممکن است فرض کنید آنها برای دندان هایتان نیز سالم هستند. متاسفانه، این مورد نیست آب پرتقال و مایعات با مرکبات مشابه با ویتامین C بسته بندی می شوند، اما در نتیجه با اسیدهای حساس به دندان بسته می شوند. در واقع، آب لیمو و لیمو نسبت به اسیدیته اسید باتری قابل مقایسه است.

شراب یک نوشیدنی بسیار اسیدی است. و اگر چه شراب قرمز کمی اسیدی از شراب سفید است، هر دو می تواند به دندان های شما آسیب برساند و باید با احتیاط مصرف شود.

محافظت از دندان های شما

به منظور حفظ مینای دندان شما، مصرف نوشیدنی هایی که دارای pH حدود 3 است فقط 4 امتیاز از بزاق کمتر است. هنگامی که شما می خواهید آب، نوشابه یا آب میوه بنوشید، جایگزین آن برای کمبود اسید از وارد زیر را انتخاب کنید. در اینجا برخی ازنوشیدنی ها را نام میبریم:

1. شیر آب
2. چای سیاه
3. قهوه سیاه
4. شیر


هنگام نوشیدن یک نوشیدنی اسیدی، به یاد داشته باشید که باید آن را با غذا بجای خوردن آن در میان غذا ها مصرف کنید. و بعد از غذا، آب را بشویید تا اسید را که در دهان شما قرار دارد را رقیق کنید.

هنگامی که غذا خوردید، حداقل 30 دقیقه صبر کنید تا دندانهایتان را تمیز کنید. نوشیدنی های اسیدی، مینای دندان شما را تضعیف می کنند، بنابراین زرد شدن بیش از حد به زودی می تواند موجب آسیب شود در حالی که هنوز کاملا حساس است.

دندانپزشک شما ممکن است از خمیر دندان تقویت کننده مینای دندان مانند خمیر دندان زغالی بنسر استفاده کند

آسیب و تعمیر

اگر دندان های شما به دلیل نوشیدن نوشیدنی های اسیدی آسیب دیده باشد، مطمئن باشید دندانپزشک شما می تواند کمک کند. کاربردهای ترمیم مانند روکش، تاج و یا پیوند می تواند مینای دندان آسیب دیده خود را پوشش دهد و دندان های آسیب دیده خود را به طور منظم و عملکردی بازگرداند.

دندانپزشک می تواند تعیین کند که کدام ترمیم ها برای وضعیت شما مناسب است.

نوشیدنی های اسیدی در طول زمان مینای دندان بسیار مضر هستند، مهم نیست که چه مدت عادت خود را حفظ کرده اید، بنابراین مطمئن باشید که آنها را در حالت آرام بخورید. اگر نگران نباشید مینای دندان به علت نوشابه، آب، شراب یا نوشیدنی اسیدی دیگر آسیب دیده است، دندانپزشک خود را از نزدیک ببینید.

 

 

 

پوسیدگی و تخریب دندان با تنقلات


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir