ستون کناری سمت چپ

نخ دندان تمیزکننده دندان

نخ دندان تمیزکننده دندان

از آغاز خلقت، انسان همواره دنبال پیدا کردن یک راه بهینه برای مراقبت از نظافت دهان و دندان های خود بوده اند که این ورودی اصلی (دهان) از مواد غذایی طبیعی و برای اولین بار مسئول دریافت هر آنچه را که وارد معده شده است، که باید پس از آن پاک شود.

زغال از دوران قدیم استفاده های چشم گیری داشته که امروزه با تحقیقات دانشمندان اینگونه شکل گرفته که از زغال می توان برای استفاده در پاکنندگی دندان و لثه ها استفاده نمود که دانشمندان طبق تحقیقات خود از آن برای سفیدشدن دندان به صورت خمیردندان ذغالی تهیه نمودند که ما آن را در خمیر دندان ذغالی بنسر مشاهده می کنیم.

در تاریخ باستانی اولین پرهای پرنده بشر و ریش ریش شدن در تمیز کردن دندان، و همچنین استخوان برخی از حیوانات و قطعات پس از آن و پارچه های درشت استفاده می شده.

این بود که مسلمانان در این زمینه تلاششان منجر شود، از آنجا که بیش از یک هزار و چهار صد سال، مسلمانان به زودی استفاده از نوعی چوب خشک برای تمیز کردن و معطر و پاک نگه داشتن دهان و دندان ها، شناخته می شده.

این فرایند از مسواک زدن، فرایند تمیز کردن دندان برای حرکت مکانیکی آن است که توسط مسواک انجام شده است، و توسط پیامبر مقدس توصیه می شود، و درود خدا بر او وقتی که گفت: "بدون آن دشوار است برای امت من به خونریزی که به من امر هر نماز"

با وجود توسعه وحشتناک و خیره کننده در جهان از دندانپزشکی، روش ها و اختراعات دستگاه های پی در پی که در درمان تمیز کردن دندان استفاده می شود، اما خلال و نخ دندان هنوز هم مورد توجه و استفاده از بسیاری از مسلمانان در کشورهای اسلامی و یک ابزار مناسب برای انجام این کار، تمیز کردن دندان و معطر و پاک کردن دهان، که باعث بسیاری از دانشمندان محققان عرب و خارجی به طور یکسان به تشدید تلاش های خود و کار بسیاری از زمینه و پژوهش های عملی و بالینی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خلال دندان و نخ دندان، برای مثال لوئیس Olivn و  یونس Alanjbawi و دیگران برای بسیاری که این جنبه علمی و تحقیقی را تحت تاثیر قرار داده اند. که راز این از یک درخت به دست آمده به  نام درخت Asalafadora نام یک خلال دندان Silvadora بارسک آن را در برخی کشورهای شرق میانه، به ویژه شبه جزیره عربستان، عربستان سعودی رشد می کند، به خصوص در اطراف منطقه مکه.

نخ دندان استفاده می شود برای تمیز کردن دهان و دندان به طور عمده، و اعتقاد بر این است تحقیقات نشان داده است که ارزش اصلی این نخ دندان نهفته در حرکت مکانیکی از الیاف بر روی سطوح دندان ها، که منجر به از بین بردن پلاک تشکیل شده بر روی سطح دندان است که یک لایه چسبنده غذا و باکتری باقی مانده  با چسبندگی قوی با سطوح دندانی دهان دارد.

در این زمینه، تحقیقات شیمیایی و میکروبیولوژیکی نشان داد که برخی از عناصر در داخل سرب نخ دندان آب برای کاهش عفونت های دهان و کشتن باکتری های مضر در دهان وجود دارد.

پس از استفاده از خمیر دندان، بهتر است آن را در یک مکان خنک، مانند یک یخچال نگه دارید، به طوری که قدرت و خشکی آن را از دست ندهید.

همچنین تحقیقات اخیر نشان داد که یک نخ دندان و خلال دندان شامل درصد بالایی از ویتامین C است که برای سلامت لثه مهم است و جلوگیری از خونریزی، و همچنین به عنوان یک مقدار بسیار زیادی از فلوراید است که به تقویت دندان و جلوگیری از حفره ها، همچنین شامل یک نمونه تری گلیسرید ماده از آمین Alcaleodsilvador و Alklorado مقدار کمی از تانن و فلاونوئید و Alastrul، آنها همه مواد هستند که به کاهش التهاب و ضد اسید کمک می کنند و برخی از باکتری های مضر را می کشند.

لازم به ذکر است  که یک نخ دندان یک ابزار برای تمیز کردن دندان و استفاده از آنها به نفع دندان، در حالی که استفاده اشتباه منجر به فرسایش لثه ها و قرار گرفتن در معرض خطر در ریشه های دندان و افزایش حساسیت است.

برخی ممکن است استفاده از نخ دندان ها را نادیده بگیرند، زیرا بعضی از آنها برای آن توجیه دارند، مانند:

- هیچ غذایی در دندان هایم گیر نمی کند.

- استفاده از نخ دندان نه تنها برای از بین بردن باقی مانده از مواد غذایی است، بلکه برای حذف لایه آهکی دندان که شامل باکتری های پیچیده ای است که باعث پوسیدگی دندان می شوند.

- نخ دندان باعث خونریزی لثه می شود

اهمیت استفاده از نخ دندان

اگر نتیجه استتفاده از نخ دندان خونریزی لثه ها و درد آن است، این نشان دهنده بی توجهی شما از استفاده نخ دندان برای مدت زمان طولانی است.

 

- انتخاب نخ دندانی مناسب

دو نوع از نخ دندان وجود دارد که هر کدام از آنها استفاده می شود. برای مثال دندان هایی که دارای فاصله وسیعی بین آنهاست که در ریشه دندان مشکلاتی را دارند و یا کسانی که برای تمیز کردن دندان هایی که فاصله بین آنها کم است استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 نخ دندان تمیزکننده دندان


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir