ستون کناری سمت چپ

زنان باردار با نخ دندان

زنان باردار با نخ دندان

 زنان باردار با نخ دندان

پژوهشگران می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان می دهد زنانی که می خواهند شانس بهتری برای باردار شدن داشته باشند باید به طور مرتب دندان هایشان را نخ دندان بکشند.

براساس این مطالعه عدم رعایت بهداشت دهان می تواند به اندازه چاقی مانعی در راه بارداری باشد – به طوری که تشکیل نطفه را برای حدودا دو ماه و نیم عقب بیاندازد.

کارشناسان در جلسه ای درباره بارداری در آلمان گفتند که انتظار برای باردار شدن در زنانی که مبتلا به بیماری لثه هستند بیش از هفت ماه طول کشید درحالی که این زمان به طور عادی پنج ماه است.

به اعتقاد آنها علت اصلی این پدیده، التهاب (تورم) در بدن است.

اگر جلوی این تورم گرفته نشود، می تواند به زنجیره ای از واکنش ها دامن بزند که به طور بالقوه به کارکرد طبیعی بدن ضربه می زند.

بیماری لثه قبلا به بیماری قلبی، دیابت نوع دو، سقط جنین و همچنین کیفیت بد اسپرم در مردان ارتباط داده شده است.

در تازه ترین مطالعه که در استرالیا انجام شده، و ۳۵۰۰ زن در آن شرکت داشتند، نشانه های تورم در خون افراد مبتلا به بیماری لثه مشهود بود.

پروفسور راجر هارت، از دانشگاه استرالیای غربی گفت: “تا به حال، هیچ مطالعه ای منتشر نشده بود که به تاثیر بیماری لثه بر شانس بارداری زنان بپردازد، بنابراین این اولین گزارشی است که نشان می دهد شاید بیماری لثه یکی از چند عاملی باشد که می توان با درمان آن شانس بارداری را افزایش داد.”

او گفت زنانی که برای بچه دار شدن تلاش می کنند باید سری به دندانپزشک بزنند.


ماههاي قبل از ورود نوزاد جديد به خانواده، دوراني بسيار هيجان انگيز در زندگي شماست. اما طي اين نه ماه تغييراتي در شما رخ ميدهد که اهميت ويژه اي دارد. براي نمونه، مطالعات نشان مي دهد که زنان باردار در مقايسه با زناني که باردار نيستند بيشتر در معرض ابتلا به بيماريهاي لثه مي باشند. همچنين مطالعات نشان مي دهد ارتباطي بين بيماريهاي لثه و بروز اختلالاتي در بارداري از جمله تولد نوزاد نارس يا نوزادي با وزن کم وجود دارد. تمامي اينها بدين معناست که بهداشت دهان و دندان در دوران بارداري توجه ويژه تري را مي طلبد.

دلایل تورم و خونریزی لثه در دوران بارداری
تورم، خونريزي لثه ها همراه با بيماري خفيف لثه در زنان باردار متداول است. چرا؟ زيرا ميزان هورمون ها در اين دوران در بدن افزايش مي يابد. زمانيکه هورمون هاي شما افزايش مي يابد، لثه ها در تحريک توسط پلاک مستعد تر مي شوند و بصورت بالقوه منجر به جينجيويتي مي گردد.

چه گامهایی براي محافظت از لبخند شما نياز است؟
– در زمان مسواک زدن توجه ويژه اي به خط لثه ي خود داشته باشيد. و همچنین خمیردندان زغالی هم مناسبه می باشد چون طبیعی است و مواد شیمیایی نداره.
– از خوردن غذاهاي چسبنده يا شکري خودداري نماييد و آن را با يک رژيم غذايي سرشار از ميوه و سبزيجات جايگزين نماييد.
– در رابطه با زمان ويزيت بعدي و توصيه هاي ديگر با دندانپزشک خود صحبت نماييد.

تغييرات لثه و دندان ها در دوران بارداری
طي دوران بارداري احتمال عفونت و التهاب لثه هاي شما افزايش مي يابد. اغلب خانم هاي باردار مقداري خونريزي در لثه هايشان دارند به خصوص در زمان مسواک زدن يا نخ دندان کشيدن. به التهاب لثه «ژنژيويت» مي گوييم و از لثه هاي عفوني تحت عنوان « بيماري پريودنتال» نام مي بريم. افزايش ترشح بزاق هم در دوران بارداري امکان پذير است.

• تغييرات لثه و دندان ها طي دوران بارداري به دو علت است:

۱- تغييرات هورموني
۲- افزايش جريان خون بدن که مي تواند باعث تورم، حساسيت و آزار لثه هاي شما شود.

• اقداماتي که مي توان انجام داد:

– از سلامت لثه و دندان هايتان طي دوران بارداری اطمينان حاصل کنيد. اگر ژنژيويت ناشناخته باقي بماند به سمت بيماري هاي جدي تر لثه پيش مي رود.

– حد اقل دو بار در روز مسواک بزنيد ( اگر ممکن است بعد از هر وعده ي غذايي به مدت حد اقل ۵ دقيقه).

– آهسته و با ملايمت عمل کنيد. از مسواک نرم استفاده کنيد و با ملايمت مسواک بزنيد. اگر خيلي حساس هستيد از خميردندان هايي استفاده کتيد که براي لثه هاي حساس ساخته شده است. اگر لثه هايتان بعد از مسواک زدن آزار مي بينند براي کاهش درد از يخ استفاده کنيد.

نخ دندان را فراموش نکنيد. اگر مي توانيد بعد از هر وعده ي غذايي نخ دندان بکشيد.

– کم کردن مصرف شيرينيجات.آب نبات، شيريني، کيک، نوشيدني هاي شيرين و ساير شيرينيجات شيرين موجب بيماري هاي لثه و پوسيدگي دندان مي شوند.

– مراقبت هاي منظم دندانپزشکي. براي اطمينان از سلامت دهان و دندان در دوران بارداري بيش از زمان غيربارداري به دندانپزشکتان مراجعه کنيد.

زمان مراجعه به دندانپزشک
کارهاي دندانپزشکي را به بعد از فارغ شدن موکول نکنيد. دندان هاي پوسيده موجب عفونت مي شوند که ممکن است به جنين شما آسيب برساند. هميشه دندانپزشکتان را در جريان بارداري و مدت زماني بارداريتان قرار دهيد.

ملاقات دندانپزشکي را بلافاصله ترتيب دهيد اگر:
– لثه هاي شما خونريزي زيادي دارند.
– لثه هاي شما دردناکند.
– دندان از دست داده ايد.
– برآمدگي يا رشد غيرطبيعي در دهانتان داريد.

 

 

 

 

 

 

نخ دندان 


برای ارسال نظر وارد سایت شوید

چرا بنسر

85%

 رضایت از کیفیت

80%

اطلاع رسانی

90%

خرید آنلاین

91%

 در دسترس بودن

 

درباره ما

برند بنسر مفتخر است محصـولات بهداشتی را با سالم ترین مواد اولیه گیاهـی و مفید براي دهـان و دنـدان، پوسـت، مو و بدن عرضه نماید. بنسر با شـــعار " با لبـخند زندگی کنیـد " همـواره سعی در ارتـقاء کیفیت محصـــولات خـود و ارایـه آنهـا با قیمت بسیار مناسب، دارد .
        

تماس با ما

تهران،خیابان آفریقا، خیابان عاطفی غربی، پلاک 60،واحد 3
تلفن : 22050030_021/ 22650115_021
تلفن سراسری: 72263_021
فکس:22057801_021 
ایمیل: info@bencer.ir